Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: امسال از سطح ۲۶۰ هکتار تاکستان‌های این شهرستان چهار هزار و ۵۰۰ تن ارقام مختلف محصول انگور برداشت شد.

۴۵۰۰ تن انگور در ابرکوه برداشت شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان یزد، مهدی غیب‌الهی با اشاره به پایان فصل برداشت محصول انگور در این شهرستان ، افزود: این میزان تولید نسبت به سال قبل ۵ درصد رشد دارد و علت رشد آن کم آبخواه بودن محصول و تلاش کشاورزان در زمینه داشت و برداشت است.

وی اظهار کرد: متوسط تولید این محصول در هر هکتار ۱۶ تن است که در برخی تاکستان‌های ابرکوه تا ۲۴ تن نیز برداشت شده است.

غیب الهی با بیان اینکه تولید این محصول بیشتر از باغ های منطقه فراغه و علوی است ، ادامه داد: دلیل دیگر افزایش تولید دربرخی از باغ های این شهرستان، توجه کشاورزان به توصیه‌های کارشناسان در زمینه کوددهی، آبیاری و هرس به موقع درختان است.

این مسئول ،  ارقام انگور تولیدی در ابرکوه را مثقالی، ریش بابا، عسکری، شاهانی و یاقوتی ذکر کرد و افزود: محصول تولیدی علاوه بر تامین و تازه خوری شهرستان به بازار شهرهای همجوار نیز عرضه شده است.

اراضی قابل کشاورزی ابرکوه به علت کاهش بارندگی، کم آبی و تداوم ۲ دهه پدیده خشکسالی از ۲۰ هزار هکتار به ۱۵ هزار هکتار در سال های اخیر کاهش یافته است و آب مورد نیاز این میزان اراضی از ۶۴۸حلقه چاه و ۱۳ رشته قنات تامین و سالانه ۲۰۰ هزار تن محصول کشاورزی و دامی از این طریق تولید می کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید