Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی :

رییس سازمان جهاد کشاورزی یزد با اشاره به تولید روزانه ۷۷۲ تن شیرخام از ۱۴۰ هزار راس گاو شیری گفت: ۴۲۰ تن آن به عنوان مازاد بر نیاز این فراورده به بازار مصرف سایر استان‌ها عرضه می‌شود.

روزانه ۴۲۰ تن شیرخام از یزد در دیگر استان‌ها عرضه می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان یزد، سیدجمال سجادی پور روز دوشنبه در حاشیه بازدید از یک واحد گاو شیری ۲۵۰ راسی بخش خصوصی در بخش مرکزی ابرکوه افزود: استان ۵۲ مجتمع دامپروری دارد .

وی اظهار کرد: باتوجه به ظرفیت هایی که در زمینه پرورش گاو شیری در یزد فراهم است، ادامه داد: یک مجتمع دامپروری پنج هزار هزار راسی در شهر یزد نیز در دست ساخت است .

سجادی پور اضافه کرد: پرداخت تسهیلات هفت درصد برای شهرهای کمتر برخوردار و ۹ درصد برای شهرهای برخوردار به متقاضیان تولید و پرورش گاو شیری و پرورش گوسفند با ۲ بار زایمان در سال و آن هم چند قلوزایی فراهم است و محدویتی در پرداخت وام از سوی بانک های عامل وجود ندارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی یزد اضافه کرد: سالانه ۳۸۷ هزار تن انواع فرآورده‌های دامی و طیور توسط کشاورزان و دامداران تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

وی افزود: این میزان فراورده شامل ۲۸۲ هزار تن شیرخام ، ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز ، ۵۸  هزار تن گوشت مرغ ، ۲۴ هزار تن تخم‌مرغ ، سه هزار و ۵۰۰ تن گوشت سایر ماکیان و ۲۴۵ تن عسل است.

این مسئول ارشد بخش کشاورزی و دامپروری یزد تصریح کرد: هم‌اکنون میزان تولید فراورده‌های پروتئینی استان ۱۵ درصد نسبت به سال‌های قبل افزایش دارد.

وی ادامه داد: سالانه علاوه بر تولیدات دامی، ۴۵۷ هزار تن فراورده‌های دامی خوراکی و غیرخوراکی شامل ۳۰۰ تن پشم کرک و مو ، هزار و ۹۲۰ تن آلایش خوراکی و ۴۵۰ هزار تن آلایش غیرخوراکی شامل پوست و کود در استان تولید می‌شود.

سجادی پور بابیان اینکه در صنعت طیور استان سرمایه‌گذاری بسیار خوبی در سال های اخیر انجام شده ، خاطرنشان کرد: چهار سال گذشته در بخش دامی استان، واحدهای کامل صنعتی با بهره‌وری بالا و مجهز به سیستم مکانیزه راه‌اندازی شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی یزد خاطرنشان کرد: بهره برداری از واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی از سال ۱۳۹۲ تاکنون ۲ برابر افزایش یافت و با ایجاد واحدهای جدید تعداد فرصت های شغلی از ۲ هزار و ۲۲۵ مورد به چهار هزار و ۹۵۱ فرصت شغلی رسیده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید