Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: با پرداخت تسهیلات به متقاضیان در سال گذشته و بهره برداری از طرح‌های پرورش گاو شیری در سال جاری ، تولید روزانه شیر در این شهرستان به ۷۰ تن افزایش یافت.

تولید شیر در ابرکوه به روزانه ۷۰ تن رسید

به گزارش خبرنگار ایانا در استان یزد، مهدی غیب‌الهی با بیان اینکه این میزان نسبت به پارسال ۲۰ تن افزایش یافته است افزود: پرداخت ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری به هشت دامدار، در تولید شیر بسیار تاثیر گذار بوده است.

وی  اظهار کرد: اقدامات لازم برای بهره برداری ۲ واحد پرورش گاو شیری به ظرفیت ۵۰۰ راس نیز هم اکنون در حال انجام است که با راه اندازی این واحدها، تولید روزانه شیر در ابرکوه  به ۱۰۰ تن قابل افزایش است.

غیب الهی ادامه داد: این شهرستان باوجود کم‌آبی و تبعات ناشی از تداوم ۲ دهه پدیده خشکسالی در حوزه دامداری و کشاورزی ظرفیت‌های بالایی برای ایجاد اشتغال و تولید فرآورده‌های لبنی و دامی به روش نوین دارد.

وی بیان کرد: ابرکوه ، رتبه دوم تولید محصول دامی استان یزد را در اختیار دارد و دامداران سالانه ۱۶۰ هزار تن فرآورده‌های مختلف دامی و لبنی تولید و روانه بازار مصرف می شود.

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه همچنین از ایجاد یک واحد فرآوری لبنی با ظرفیت ۲۰۰ تن شیر در روز توسط بخش خصوصی خبرداد و تصریح کرد : با بهره برداری از واحد تولیدی در سال آینده، ابرکوه به قطب تولید فرآورده های لبنی استان تبدیل خواهد شد.

این مسئول ارشد دامداری ابرکوه خاطر نشان کرد: هم‌اکنون ۶۰۰ واحد دامداری صنعتی و نیمه‌صنعتی در ابرکوه فعال است که نه‌تنها بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری، بلکه برای ایجاد اشتغال افراد جویای کار را فراهم کرده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید