Iranian Agriculture News Agency

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: امسال دولت ۵۱۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به کشاورزان این استان پرداخت کرده است .

۵۱۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض  برای کشاورزان یزدی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان یزد، عباس حاجی حسینی افزود: این میزان کمک برای لایروبی و مرمت ۲۵۰ رشته قنات و همچنین اجرای سه هزار هکتار طرح آبیاری نوین در اختیار کشاورزان استان قرار گرفت.

وی همچنین اظهارکرد: از محل اعتبار بند « خ » تبصره ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه ۷۸۱ میلیارد ریال برای امهال وام‌های کشاورزان خسارت دیده اختصاص یافت.

حاجی حسینی ادامه داد : با اختصاص این میزان بودجه تاکنون ۵۱۲ میلیارد ریال در مراحل نخست و دوم از این محل جذب شده‌ است.

وی ، هدف از این اقدام دولت را بخشش سود، جرائم دیرکرد و کارمزدهای تسهیلات کشاورزان به منظور کاهش تبعات حوادث غیرمترقبه و بازتوانی خسارت دیدگان عنوان کرد.

معاون سازمان جهاد کشاورزی یزد اظهارکرد: کشاورزان در سال زراعی ۹۸ -۹۷ بر اثرحوادث غیر مترقبه شامل  سیل ، تگرگ ،سرمازدگی ، توفان ،آفات و امراض گیاعی و دامی در مجموع ۶ هزار و ۲۲۱ میلیارد ریال خسارت دیدند که بخش عمده زیان مربوط به تفت است که خسارت وارده در این شهرستان ۲ هزار و ۴۳۹ میلیارد ریال است.

این مسوول همچنین خاطرنشان کرد: امسال از محل اعتبارات استانی ۱۱۳ میلیارد ریال به جهاد کشاورزی استان مصوب شده است.

از ۱۱۴ هزار هکتار اراضی قابل کشت استان یزد  ۳۳ هزار و ۱۵۱ هکتار آن ( ۲۹ درصد) زراعی و ۸۱ هزار و ۱۶۴ هکتار ( ۷۱درصد) به کشت محصولات باغی اختصاص دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید