Iranian Agriculture News Agency

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد:

صدور بیش از ۱۹ هزار حواله الکترونیکی کودهای یارانه‌ای

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد گفت: در سال جاری بیش از ۱۹ هزار و ۸۷۸ فقره حواله الکترونیکی توزیع کود یارانه‌ای از طریق سامانه کنترل و پایش مواد کودی در استان به‌منظور تسهیل در فرآیند توزیع هدفمند، مصرف بهینه کود کشاورزی، حذف واسطه‌ها و حواله‌های فیزیکی صادر شده است.

صدور بیش از ۱۹ هزار حواله الکترونیکی کودهای یارانه‌ای

به گزارش خبرنگار ایانا در یزد، محمدحسن زارعیان ضمن بیان اینکه سامانه پایش کودی به سامانه جامع پهنه‌بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی متصل است، گفت: تخصیص کود به کشاورزان  بر اساس اطلاعات ثبت شده درسامانه جامع پهنه‌بندی انجام می‌شود.

وی افزود: این سامانه امکان رصد، کنترل سریع و به روز نوع کود، مقدار و افراد تحویل‌ گیرنده را فراهم می‌کند.

این مقام مسئول با اشاره به این که کودهای مورد نیاز کشاورزان برای کشت پاییزه باید به موقع در درسترس قرارگیرد، بیان کرد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد مسئولیت تامین، تدارک و توزیع نهاده‌های کشاورزی به خصوص انواع کودهای یارانه‌ای را بر عهده‌ داشته و آن را به سراسر نقاط استان صادر  می‌کند.

زارعیان در پایان خاطرنشان کرد: کودهای یارانه‌ای موجود در انبار استان قبل از توزیع آزمایش و آنالیز می‌شوند و کشاورزان می‌توانند با اطمینان کامل از این کود‌ها که با برند شرکت خدمات حمایتی کشاورزی عرضه می‌شود استفاده کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید