Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان یزد:

کنترل بیولوژیک آفات در تولید محصولات گلخانه‌ای در یزد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان یزد گفت: تولید محصول سالم از برنامه‌های هدف‌مند سازمان جهاد کشاورزی است که این موضوع با بهره‌گیری از توان تخصصی واحدهای دانش‌بنیان اجرایی می‌شود.

کنترل بیولوژیک آفات در تولید محصولات گلخانه‌ای در یزد

به گزارش خبرنگار ایانا در یزد، محمدرضا غفاریان در بازدید از واحد دانش‌بنیان تولیدکننده عوامل بیولوژیک بیان کرد: تلاش‌های انجام شده برای تولید انبوه کنه شکارگر Phytoseiulus persimilis برای کنترل اختصاصی کنه تارتن؛ تولید انبوه سه سنک شکارگر برای کنترل تریپس در گلخانه‌های فلفل (Orius laevigatus)؛ کنترل سفید بالک و مینوز توتا در گلخانه‌های گوجه‌فرنگی (Nesidiocoris tenuis و Macroluphus pygmaeus) و تولید انبوه زنبور پارازیتوئید برای کنترل شته‌های گلخانه (Aphidius colemani)  قابل‌توجه است.

وی افزود: برنامه‌ریزی اجرایی برای کنترل بیولوژیک آفات در تولید محصولات گلخانه‌ای شهرستان یزد قدرتمندتر از پیش اجرایی می‌شود.

غفاریان ضمن بیان اینکه با توجه به سهم بالای شهرستان یزد در تولید محصولات گلخانه‌ای که عمده آن‌ها به کشورهای مختلف صادر می‌شود سهم بسزایی دارد؛ خاطرنشان کرد: تولید محصول سالم با رعایت دوره کارنس و استفاده از سموم مجاز، اجرای کنترل زیستی آفات و استفاده از مهارگرهای زیستی در تداوم امنیت غذایی، کشاورزی پایدار و سلامت جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید