Iranian Agriculture News Agency

افزایش تولید محصولات اساسی کشاورزی با مصرف کودهای یارانه‌ای

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد از نقش بسزای مصرف کودهای یارانه‌ای در سال جاری جهت افزایش تولید محصولات اساسی کشاورزی استان خبر داد.

افزایش تولید محصولات اساسی کشاورزی با مصرف کودهای یارانه‌ای

به گزارش خبرنگار ایانا در یزد، محمد حسن زارعیان ضمن اشاره به اینکه مصرف کودهای یارانه‌ای در سال جاری نقش چشمگیری در افزایش تولید داشته است بیان کرد: محصولات اساسی همچون گندم، جو، چغندرقند، کلزا و ... با کیفیت بالاتر و مقدار بیشتر در سال جاری کشت و برداشت شد.

وی افزود: در سال جاری با تأمین بیش از 32 هزار تن انواع کودهای یارانه‌ای گام بلندی برای تولید کمی و کیفی محصولات کشاورزی برداشته شد.

این مسئول خاطر نشان کرد: در سال جاری بیش از هفت هزار تن کودهای فسفاته، پتاسه و ازته توسط کشاورزان مصرف شده است.

زارعیان به افزایش قابل توجه محصول گندم در سال ‌جاری نسبت به سال گذشته اشاره کرد و افزود: با توجه به کمبود منابع آبی در بسیاری از مناطق استان، خوشبختانه با تغذیه مناسب گندم، شاهد افزایش چشمگیر در تولید این محصول استراتژیک نسبت به سال زراعی قبل هستیم، به‌طوری‌که خرید تضمینی گندم استان از هزار و 500 تن به هشت هزار تن افزایش داشته است.

وی در پایان بیان کرد: یکی از مهم‌ترین روش‌های رسیدن به خودکفایی در محصولات اساسی تغذیه مناسب گیاهی است که امیدواریم در سال ۱۴۰۲ با تخصیص منابع مالی مناسب بتوانیم نیاز استان به کودهای کشاورزی را تأمین کرده و در آینده نزدیک با افزایش کمی و کیفی تولید محصولات کشاورزی شاهد خودکفایی در تامین تمام نیازهای اساسی باشیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید