Iranian Agriculture News Agency

واردات شتر به استان یزد در آینده نزدیک

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: یکی از اولویت‌های سند راهبردی توسعه بخش کشاورزی استان یزد که در سال ۱۴۰۰ تدوین شد، توسعه سند پرورش شتر با هدف استفاده از اقلیم استان و تولیدگوشت قرمز است.

واردات شتر به استان یزد در آینده نزدیک

به گزارش خبرنگار ایانا در یزد، "سید ابوالفضل وکیلی" با اشاره به اینکه به دلیل خشک سالی‌های پی در پی جمعیت شتری استان و نیز کشور رو به کاهش است، بیان کرد : جلسات متعدد برگزار شد و کمیته‌هایی شکل گرفت، در آخرین جلسه تصمیم بر واردات شتر به استان گرفته شد.

وی ضمن بیان این موضوع که تنها راه برای فعالیت‌های به نژادی و اصلاح نژادی واردات لوک از خارج از کشور است، افزود: باتوجه به پروتکل هایی که جمهوری اسلامی ایران با کشور قطر و استرالیا دارد از شیخ جابر وارد کننده قطری دعوت شد تا در استان یزد سرمایه گذاری کند.

وکیلی در ادامه گفت: شیخ جابر در دیدار با شتر داران بافقی باعث دلگرمی آن‌ها برای مشارکت در سرمایه‌گذاری واردات شتر شد و این نوید را داد که با وارد کردن لوک تولید بهتر خواهد شد.

به گفته رئیس سازمان  و با توجه به بودجه در نظر گرفته شد در مرحله اول حدود ۵۰ نفر شتر به استان وارد و بین گله‌داران پخش خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: با این اقدام کیفیت شترهای تولیدی از نظر گوشت و شیر بهتر و بهره‌وری بالاتر می‌رود و می‌توان در سال‌های آتی سیر جمعیت شتر که روند نزولی دارد را به صفر برسانیم و شاهد افزایش جمعیت باشیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید