Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: رونق کشاورزی در گرو به کار بستن اقتصاد کشاورزی و اگروتوریسم است

اگروتوریسم راه مناسب برای خروج از رکود اقتصاد در بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان گیلان، الماسی با بیان این مطلب که جهاد کشاورزی گیلان همیشه در راستای رونق کشاورزی و حمایت از تولیدکنندگان در این حوزه حساسیت ویژه ای داشته، گفت: گیلان از ظرفیت های بزرگی برای تولید در بخش کشاورزی برخوردار و در تامین امنیت غذایی نقش به سزایی دارد.

وی افزود: استان گیلان به عنوان استانی پیشرو در تولید محصولات استراتژیک در کشور مطرح است و با داشتن آب و هوای مساعد و خاک مناسب در حالیکه کمتر از ۹ دهم درصد خاک کشور را دارد، حدود ۴ درصد از تولیدات بخش کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: امیدوارم با همکاری و هماهنگی کلیه بخش ها نسبت به تحقق اهداف کلان توسعه ای اقدام و گام های موثری در راستای توسعه پایدار کشاورزی برداشته شود.

وی با بیان اینکه در گیلان به علت ابعاد خرد زمین ها دارای تعدد تولیدکننده هستیم، گفت: همین مسئله سبب شده که تعداد بهره برداران افزایش یابد و افراد بیشتری جزو جامعه هدف جهاد کشاورزی گیلان باشند.

الماسی با بیان اینکه حوزه کشاورزی در گیلان بر همه عوامل تاثیر گذار است، افزود: گردشگری و صنعت گیلان نیز با کشاورزی گره خورده است.

وی یادآور شد: گیلان در تولید محصولاتی نظیر برنج، چای، مرکبات، فندق، زیتون و…در کشور سرآمد است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به برداشت محصول کیوی از باغات استان از صادرات این محصول به روسیه خبر داد و اذعان داشت: بستر سازی در راستای تولیدات کشاورزی از اقدامات دیده نشده سازمان جهاد کشاورزی است که مکانیزاسیون، تجهیز و نوسازی اراضی، احداث آب بندان ها، ساخت جاده های بین مزرعه ای از جمله اقداماتی است که سازمان جهاد کشاورزی در راستای رونق تولید در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه ارائه آموزش در فضای مجازی به کشاورزان از دیگر اقدامات سازمان است، گفت: جامعه کشاورزی بسیاری از اطلاعات خود را هم اکنون به واسطه فضای مجازی دریافت می کند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید