Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی املش ازبرگزاری جلسه صندوق خرد زنان روستایی در مدیریت خبر داد.

صندوق خرد زنان روستایی حلال مشکلات اشتغالزایی در سال جهش تولید

به گزارش خبرنگار ایانا در استان گیلان، صفری گفت : صندوق خرد زنان روستایی با استفاده از تجمع سرمایه های اندک می تواند گامی موثر برای ایجاد اشتغال کار آفرینی باشد.

وی همچنین اضافه کرد: فعالیت و مشارکت زنان روستایی در فعالیت های اقتصادی باحمایت طرحهای اعتباری از جمله صندوق اعتبارات خرد؛ گامی در راستای کارآفرینی و اشتغال زایی و کاهش هزینه های تولید و افزایش درآمد خانوار است.   
وی در ادامه بیان کرد : افراد بر حسب علاقه و توانمندی که دارند با عضویت در این صندوق علاوه بر ایجاد شغل از حمایت مادی و معنوی صندوق بهره مند می شوند و می توانند نقش موثری در اقتصاد خانواده داشته باشند.
مدیر جهاد کشاورزی افزود : افزایش ضریب دسترسی زنان روستایی کم درآمد به تسهیلات اعتباری ، توجه و تمرکز به گروه های کم درآمد زنان روستایی و تجهیز پس انداز خانوارهای روستایی در راستای تأمین  مالی فعالیت های درآمدزا از نتایج حاصل از فعالیت صندوقهای اعتباری خرد زنان روستایی است . 
صفری یادآور شد: تأمین بخشی از سرمایه در گردش تولید انجام طرحهای سرمایه گذاری کوچک و خرد، ارتقا بهره وری عوامل تولید در بخش کشاورزی، افزایش سطح درامد زنان با اجرای پروژه های کوچک ، جلوگیری از مهاجرت روستائیان و ارتقا مهارت های فردی اجتماعی زنان روستایی از طریق برنامه های آموزشی از دیگر نتایج حاصل از فعالیت صندوق های اعتباری خرد زنان روستایی است.
مدیر جهادکشاورزی املش اذعان داشت: با ایجاد بستری مناسب برای مشارکت زنان و ارتقای مهارت های فردی و اجتماعی زنان روستایی از طریق برنامه های آموزشی بخصوص برگزاری کارگاه ، کلاس های آموزشی و بازدیدهای ترویجی از جمله اهداف اصلی تشکیل صندوقهای اعتباری است.
صفری در پایان خاطرنشان گفت: پروژه تشکیل و اجرای صندوقهای اعتبارات خرد زنان روستایی چندین سال است که با هدف بهبود وضعیت اقتصادی، کاهش بیکاری، عدالت اجتماعی و کاهش فقر در مناطق روستایی آغاز شده و هم اکنون نیز ادامه دارد.
همچنین صندوق اعتبارات خرد به ایجاد اشتغال متناسب با روستا برای زنان روستایی کمک می کند و مهاجرت روستائیان به شهرها را از این طریق کاهش می دهد .

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید