Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شفت و هادی درو رئیس نوغانداری استان گیلان به همراه کارشناسان حوزه کشاورزی شهرستان با محوریت بررسی مسائل و مشکلات نوغانداران منطقه در دفتر مدیر یت جهاد کشاورزی شهرستان دیدار کردند.

نشست مشترک مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شفت با رئیس نوغانداری استان گیلان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان گیلان، مدیر جهاد کشاورزی در این جلسه با بیان اینکه شهرستان شفت رتبه دوم تولید پیله تر بعد از لنگرود را در گیلان داردگفت: درسال گذشته ۱۲۵تن پیله تر در این شهرستان   تولید شد که نسبت به سالهای گذشته ۳۰ تن افزایش تولید را شاهد بودیم.

وی افزود: سطح توتستانهای شهرستان را ۴۷۰ هکتار  اعلام کرد و در ادامه گفت  در سال ماضی ۳۵۱۲ جعبه تخم نوغان در سطح شهرستان بین نوغانداران توزیع شده است که  خواستار افزایش تعداد جعبه تخم نوغان در  شهرستان شد.

یوسف نژاد همچنین اعلام کرد: در این جلسه مقرر شد که به منظور رفاه و تسهیل  در کار نوغانداران منطقه  مسئولین مراکز خدمات جهاد کشاورزی روزانه از دفتر توسعه نوغانداری شفت جعبه تخم نوغان را دریافت و در سطح حوزه استحفاظی خود بین نوغانداران توزیع نمایند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شفت افزود:  از دیگر مصوبات جلسه این بود که مقرر شد مرکز خرید پیله ابریشم توسط سازمان تعاون روستایی در شهرستان شفت  راه اندازی شود.

وی  در ادامه در  خصوص خسارت وارده به تلمبارهای نوغان ناشی از برف سال ۹۸ گیلان گفت: مرکز نوغانداری اقدامات و پیگیریهای لازم جهت پرداخت تسهیلات برای ترمیم و بازسازی تلمبارنوغانداران منطقه بعمل آورد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید