Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و مساحت بخش کشاورزی استان 3.5 درصد تولیدات کشور را در این بخش به خود اختصاص داده‌ایم.

سهم 3.5درصدی کشاورزی گیلان در تولید بخش کشاروزی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان گیلان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و مساحت بخش کشاورزی استان 3.5 درصد تولیدات کشور را در این بخش به خود اختصاص داده‌ایم.

علی درجانی در نهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که امروز( پنجشنبه، 12 دی) در سالن اجتماعات استانداری با حضور محمدباقر نوبخت، معاون محترم رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان، استاندار گیلان و دیگر مسئولین استانی برگزار شد، تنوع محصولات کشاورزی را 70 نوع عنوان کرد و اظهار داشت: در 20 نوع از محصولات کشاورزی حائز رتبه‌های برتر اول تا پنجمی کشور هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: 3,5 درصد تولیدات بخش کشاورزی کشور در گیلان بوده و 300 هزار نفر از جمعیت 4 میلیون نفری کشور را کشاورزان گیلانی تشکیل می‌دهند.

وی اضافه کرد: با عنایت مصوبات دولت تدبیر و امید مقام اول تجهیز و نوسازی استان‌های شمالی کشور از آن گیلان است و تاکنون 86هزار هکتار از اراضی شالیزاری گیلان تجهیز و نوسازی شده و 180هزار هکتار نیز ظرفیت نوسازی و تجهیز را دارد.

درجانی با اشاره به پرداخت بیش از 90 میلیارد تومانی تسهیلات تجهیز و نوسازی مکانیزاسیون کشاورزی، افزود: با پرداخت این تسهیلات از جایگاه سیزدهمی به رتبه اولی پرداخت تسهیلات تجهیز و نوسازی مکانیزاسیون کشاورزی نائل‌آمده‌ایم.

مهندس درجانی خاطرنشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی در راستای اقتصاد مقاومتی اقدامات شاخصی انجام داده که می‌توان به راه‌اندازی شرکت‌های زنجیره تولید گوشت مرغ، فرآوری محصولات کشاورزی، توسعه کشت گلخانه‌ای، احیا و بازسازی آب‌بندان ها اشاره کرد.

وی در ادامه طی گزارشی از پروژه‌های قابل‌افتتاح و بهره‌برداری در بخش کشاورزی استان گیلان خاطرنشان کرد: پروژه بذر گواهی‌شده در صومعه‌سرا، پرورش گل آنتریوم در آستانه‌اشرفیه، جوجه‌کشی، کارخانه تولید تخم‌مرغ، پروژه‌های فراوری کیوی ازجمله پروژه‌هایی هستند که پیشرفت 40تا صددرصدی دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی با قدردانی از دولت تدبیر و امید به بخش کشاورزی تصریح کرد: از سال 92 تاکنون بیش از 1400 میلیارد تومان تسهیلات در بخش کشاورزی اعطاشده است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید