Iranian Agriculture News Agency

به میزبانی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان؛

نشست مشترک رئیس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور وصالح محمدی در گیلان برگزار شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به برگزاری جلسات ماهانه شورای تات در استان افزود: مشارکت و همکاری تحقیقات با بخش اجرا بویژه در بخش آموزشی و انتقال یافته‌های تحقیقاتی در عرصه با حضور محققان در کنار مروجین می‌تواند مسیر درست را به کشاورزان نشان دهد.

نشست مشترک رئیس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور وصالح محمدی در گیلان برگزار شد

 به گزارش خبرنگار ایانا در گیلان، صالح محمدی با اشاره به فرصت کشت دوم برای شالیکاران بیان کرد: امکان کشت دوم برای شالیکاران با توجه به فصل پاییز و وجود زمین‌های باتلاقی و آبگیر با مشکلاتی همراه است که در این زمینه انجام زهکشی در استان‌های شمالی می‌تواند موثر واقع شود.

وی با اشاره به استقبال مردم گیلان از محصولات بومی و برگزاری جشنواره‌های کشاورزی برای معرفی محصولات در استان افزود: کشاورزی به ویژه در بحث محصولات شاخص استان مانند؛ برنج، چای و محصولات باغی در زندگی و درآمد کشاورزان گیلانی اهمیت زیادی دارد.

شهرام نعیمی رئیس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور با اشاره به حمایت‌های سازمان جهاد از تحقیقات استان توضیح داد: ارتباطات نزدیک و مناسب دو مجموعه سازمان جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات استان گیلان به منظور ارتقای سطح کشاورزی استان و رفع مشکلات آن قابل توجه می باشد.

وی در ادامه افزود: مبحث قرنطینه بویژه به منظور جلوگیری از طغیان آفات و بیماری‌ها و گسترش آن که در استان‌های شمالی بسیار مستعد است باید به شدت پیگیری و مورد توجه قرار گیرد.

رئیس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور با اشاره به اهمیت ویژه صادرات و امنیت غذایی یادآور شد: جهش تولید در دیمزارها در بحث گندم و دانه‌های روغنی که در سال اول در گیلان در حال اجرا است فرصت مناسبی است و لازم است در بحث گیاهان مهاجم بویژه سنبل آبی تدابیر لازم درنظر گرفته شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید