Iranian Agriculture News Agency

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی گفت: استان گیلان بیش از ۸۰ درصد عرصه‌ها در حوزه کشاورزی مدیریت می‌شود استان گیلان دارای ۷۰ محصول استراتژیک بوده که در تولید ۲۰ محصول دارای رتبه برتر هستیم همچنین ۲۸ درصد از جمعیت شاغل استان در بخش کشاورزی فعالیت دارند.

وابستگی  بیش از ۴۵ درصد اقتصاد گیلان  به بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا در گیلان، علیزاده در برنامه رادیویی دریچه که به مناسب هفته جهاد کشاورزی حضور کرد، اظهار کرد: کشاورزی و بخش کشاورزی هرساله برنامه خود را در دو بخش زیرساختی و غیر زیرساختی دنبال می‌کند.

وی از بخش زیرساختی طرح تجهیز و نوسازی، تعمیر و بازسازی آب‌بندان ها و کانال‌کشی و تعمیر و بازسازی ایستگاه‌های پمپاژ آب را برشمرد عنوان کرد: یکی از مطالبات بخش کشاورزی از مدیران ملی اهمیت به حوزه آب و سرمایه‌گذاری در این بخش است که با طرح‌های گوناگون در حال تقویت آن هستیم.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی  با تأکید به ظرفیت‌های استان گیلان در بخش کشاورزی گفت: استان گیلان دارای ۷۰ محصول استراتژیک بوده که در تولید ۲۰ محصول دارای رتبه برتر هستیم همچنین ۲۸ درصد از جمعیت شاغل استان در بخش کشاورزی فعالیت دارند و بیش از ۴۵ درصد اقتصاد گیلان به‌طور مستقیم و غیرمستقیم وابسته به بخش کشاورزی است.

وی فعالیت‌های ترویجی آموزشی را از برنامه‌های غیر زیرساختی سازمان جهاد کشاورزی عنوان کرد و اظهار کرد: بالا بردن دانش کشاورزان راندمان تولید بخش کشاورزی را تقویت می‌کند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید