Iranian Agriculture News Agency

جلسه هم اندیشی در خصوص مسائل و مشکلات بخش کشاورزی استان ۱۲ بهمن ماه با حضور رییس کل دادگستری استان در محل سالن قدس سازمان برگزار شد.

برگزاری جلسه هم‌اندیشی دادگستری و سازمان جهادکشاورزی با تشکل‌های بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان گلستان، در این نشست مختار مهاجر، رییس سازمان جهادکشاورزی استان گفت: دهه ی مبارک فجر فرصت و مناسبت مغتنمی است که عملکرد بخش کشاورزی در چهل سال گذشته  و تلاشی که خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی در خصوص امنیت غذایی و خودکفایی انجام داده اند بررسی و برای مردم بیان شود.

وی افزود:  از ابتدای انقلاب اسلامی در بخش های مختلف کشاورزی دستاوردهای قابل توجهی داشته ایم از جمله در بحث زهکشی پیش از انقلاب فقط ۳ هزار هکتار زهکشی داشتیم امروز با عنایت خداوند و تلاش خدمتگزاران بخش و بهره برداران زحمتکش ۵۲ هزار هکتار زهکشی توسط نیروهای بومی و توانمند استان انجام شده و در دهه ی مبارک فجر امسال هم ۳۰ هزار هکتار در دست اجرا داریم که امیدوارم  این مهم به  افزایش کیفیت خاک و حفظ آن منجر شود.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان گفت: امروز ما بزرگترین تولید کننده ی مرغ کشور هستیم در حالی که قبل از انقلاب ۳ واحد مرغ تخم گذار داشتیم اما امروز ۹۷۱ واحد مرغ تخم گذار داریم که ظرفیت ۳۰ میلیون در دوره را داراست.

مهاجر گفت: امروز بیش از ۶۴ هزار هکتار آبیاری نوین داریم که راندمان آب در مزرعه را افزایش داده است.

وی افزود: تنها دانه ی روغنی که قبل از انقلاب کشت می شد پنبه بود اما امروز ۴۰ درصد دانه های روغنی کشور اعم از کلزا و سویا  در استان گلستان تولید می شود.

مهاجر در  در پایان دربخش های منابع طبیعی، دامپزشکی، شیلات ، تولیدات گوشت مرغ و گوشت و شیر و تخم مرغ و ... به  اختصار به بیان دستاوردها و موفقیت ها پرداخت و اظهار امیدواری کرد که همچون گذشته ازین پس نیز پرتوان و سختکوش به رفع مشکلات کشاورزان و بهره برداران استان اهتمام شود.

سپس چند تن از نمایندگان تشکل های بخش کشاورزی به بیان مشکلات مربوط به بخش پرداختند.

سپس هاشمیان، رییس کل دادگستری استان گفت: امروز سرآغاز ۴۱ سال مجاهدت آشکار و پنهان مردم قدرشناس ایران اسلامی است خدماتی که در دوران ۴۱ ساله ی انقلاب اسلامی وجود دارد قابل مقایسه با دوران قبل از انقلاب نیست.

وی افزود: شایسته است که خدمات بسیار خدمتگزاران را بیان کنید تا مردم آگاه شوند و قدر این شرایطی که البته می دانیم نقاط ضعف و کاستی هم بسیار دارد  بیش از پیش بدانند.

رییس کل دادگستری استان با بیان این نکته که استان گلستان امن ترین استان برای سرمایه گذاری است گفت: فرصت عمر و مسوولیت ما بسیار کم است باید کار ماندگار انجام داد کاری که شما در بخش کشاورزی انجام می دهید جزو خدمات ماندگار است.

هاشمیان گفت: با وجود مشکلاتی که در کشور وجود دارد شما آستین ها را بالازده اید و برای مردم جانانه کار می کنید و ارزاق عمومی مردم در دستان شماست و این جای شکرگزاری دارد.

در ادامه حجت الاسلام سیدحسینی دادستان مرکز استان گفت: دستگاه قضایی وظیفه اش کمک به رفع مشکلات مردم است و در مسایل مربوط به کشاورزی آماده ی همکاری با سازمان جهاد کشاورزی استان است.

وی افزود: در بحث شالی هم کسی بابت کشت شالی به دادگستری احضار و جریمه نشده است بنابراین کشت شالی جرم نیست  بلکه در این خصوص اضافه برداشت از آب چاه برای کشت شالی مد نظر است که نیاز به کار کارشناسی دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید