Iranian Agriculture News Agency

جلسه ی ستاد فنی سازمان ۱۱ دی ماه با حضور رییس سازمان جهادکشاورزی استان، دبیر کمیسیون پیشگیری و مقابله با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی استان، و معاونان و مدیران ستادی و شهرستانی جهادکشاورزی استان در محل سالن قدس سازمان برگزار شد.

برگزاری جلسه ستاد فنی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان

جلسه ستاد فنی سازمان ۱۱ دی ماه با حضور رییس سازمان جهادکشاورزی استان،  دبیر کمیسیون پیشگیری و مقابله با قاچاق و عرضه ی خارج از شبکه فرآورده های نفتی استان، و معاونان و مدیران  ستادی و شهرستانی جهادکشاورزی استان  در محل سالن قدس سازمان برگزار شد.

در این نشست جمشیدی، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان به بررسی مسایل و مشکلات سوخت در بخش کشاورزی استان پرداخت.

در ادامه چند تن از مدیران شهرستانی درخصوص مشکلات مربوط سخن گفتند.

سپس  دشتیان دبیر کمیسیون پیشگیری و مقابله با قاچاق و عرضه ی خارج از شبکه فرآورده های نفتی استان در سخنانی برای حل مشکلات مربوط به تامین  سوخت ادوات کشاورزی پیشنهاد کرد ترتیبی داده شود که ادوات کشاورزی هم مانند ماشین های شخصی کارت سوخت هوشمند داشته باشند و همچنین حواله ی سوخت به کشاورز داده شود.

وی افزود: سیاست دولت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا این است که به سمت سوخت پاک برویم.

در ادامه مختار مهاجر رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان گفت: باید شرایطی را مهیا کنیم که در هر شهرستان شرکت بازرگانی محصولات کشاورزی دایر شود تا محصول روی دست کشاورز نماند.

وی با تاکید بر اهمیت بحث گاز در گلخانه ها افزود: گلخانه ها نیاز به زمین درجه ی یک ندارد بنابراین نباید اجازه بدهیم تا زمینهای درجه ی یک تبدیل به گلخانه شود و باید از زمین های شور و سنگی و بی کیفیت برای این منظور استفاده شود.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان همچنین بر توجه به عملکرد اراضی شیبدار در شهرستانها و ایجاد ساز و کار تشکلی برای گیاهان دارویی تاکید کرد.

در ادامه نیکزادفر کارشناس اداره کل هواشناسی استان گزارشی از ابتدای سال زراعی تا کنون ارائه کرد.

وی افزود: از ابتدای سال زراعی ۱۲ درصد نسبت به شرایط نرمال کاهش بارندگی داشتیم.

در پایان این نشست مدیر امور باغبانی در خصوص اراضی شیبدار و گلخانه ها، مدیر زراعت درباره مرحله ی کاشت محصولات پاییزه،مدیر توسعه ی بازرگانی درخصوص نظارت بر نهاده ها و مدیریت امور دام درباره  برنامه افزایش تولید گوشت قرمز در استان هر کدام به ارائه گزارش پرداختند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید