Iranian Agriculture News Agency

همزمان با فرا رسیدن هفته ی پدافند غیر عامل کارگاه آموزشی ترویجی پدافند غیرعامل بخش کشاورزی در سالن دکتر بیات ساختمان موسسه تحقیقات پنبه برگزار شد.

کارگاه آموزشی ترویجی پدافند غیر عامل بخش کشاورزی برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایانا در گلستان، در این کارگاه آموزشی محمدتقی رجایی معاون توسعه ی مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی و دبیر کارگروه پدافند غیر عامل بخش کشاورزی استان گلستان با گرامیداشت ۱۳ آبان روز دانش آموز و روز مبارزه با استکبار جهانی گفت: پدافند غیرعامل در تمام دستگاههای اجرایی با راه اندازی کمیته ها و کارگروههای تخصصی تشکیل شد.

وی افزود: در سازمان جهادکشاورزی استان گلستان هم این کارگروه تخصصی تشکیل و شروع به کار کرد.

رجایی در ادامه گفت : بسیاری از حملات که در حوزه ی پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی اتفاق می افتد را حتی بعضی از کارشناسان نمی بینند و متوجه نمی شوند زیرا در این خصوص آگاهی و دانش زیادی وجود ندارد.

دبیر کارگروه پدافند غیر عامل بخش کشاورزی استان گلستان افزود: اولین و مهم ترین اقدامی که باید در خصوص پدافند غیر عامل انجام دهیم مطالعه، آموزش و افزایش آگاهی و شناخت تهدیداتی است که در بخش کشاورزی اتفاق می افتد.

وی در ادامه برگزاری مانور تب برفکی در سه شهرستان استان ، برگزاری کارگاه آموزشی، نمایشگاه پدافند غیرعامل ، و افتتاح پروژه هایی در حوزه ی پدافند غیرعامل در محل ایستگاه چالکی را از جمله برنامه های بزرگداشت این هفته عنوان کرد.

در ادامه این کارگاه آموزشی علیپور به عنوان مدرس به بیان مطالبی در خصوص پدافند غیرعامل پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان ایشان در تعریف پدافند غیر عامل گفت: دافند غیرعامل مجموعه ی اقدامات غیرمسلحانه ای است که موجب افزایش بازدارندگی ،کاهش آسیب پذیری ، تداوم فعالیتهای ضروری ، ارتقای پایداری و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات می شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید