Iranian Agriculture News Agency

گلستان، پیشرو در مبارزه بیولوژیک

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان ۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۲ در برنامه زنده تلویزیونی گفت‌وگوی ویژه خبری سیمای مرکز گلستان حضور یافت.

گلستان، پیشرو در مبارزه بیولوژیک

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان در این برنامه با اشاره به نزدیک شدن به زمان کشت محصولات پاییزه افزود: برای کشت پاییزه آمادگی کامل داریم و تمهیدات خوبی اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: در فصل زراعی گذشته، استان درگیر خشک‌سالی بسیار شدیدی بود، با این وجود به همت والای کشاورزان، مدیریت و برنامه‌ریزی خوب سازمان جهادکشاورزی استان و‌ همچنین مشارکت مراکز علمی دانشگاهی و تحقیقاتی استان توانستیم به ۷۵۰ هزار تن تولید گندم دست یابیم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گفت: تاکنون ۷۷ درصد از طلب گندم‌کاران استان پرداخت شده و مابقی هم در دست اقدام است که به زودی واریز خواهد شد.

وی گفت: ۷۵ هزار هکتار از اراضی استان که مستعد استقرار سامانه‌های نوین آبیاری بود تجهیز شده است و تا ۸۹ درصد نیز برای این امر یارانه پرداخت می‌شود. 

برزعلی افزود: با تلاش و کوشش تولیدکنندگان و مدیریت و‌برنامه‌ریزی سازمان امسال رتبه اول تولید مرغ در کشور را به دست آورده‌ایم.

وی ادامه داد: با تدبیر مقام عالی وزارت، فعال‌تر کردن تعاونی‌های تولید در کشور در دست اقدام است و به این امر توجه ویژه‌ای می‌شود. ما هم این مهم را در برنامه داریم و تقویت و حمایت تعاونی‌های تولید را  با جدیت هر چه بیشتر دنبال می‌کنیم.

برزعلی توضیح داد: گلستان در مبارزه بیولوژیک به‌عنوان استان پیشرو شناخته شده است.

وی افزود: ذخیره‌سازی بذر گواهی شده گندم و نهاده‌ها به خوبی انجام شده و کمبودی از این بابت وجود ندارد.

برزعلی در ادامه با اشاره به کسب رتبه اول کشت قراردادی گندم در سال گذشته گفت: تلاش می‌کنیم در سال زراعی جاری هم شرایط خوبی را تجربه کنیم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در پایان سخنانش ابراز امیدواری کرد که در سال جاری زراعی تولید بسیار خوبی برای کشت پاییزه داشته باشیم. 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید