Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی در گرگان خبرداد:

تامین هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت مطالبات کشاورزان

وزیر جهاد کشاورزی در نشست با مدیران و تشکل‌های بخش کشاورزی استان گلستان بیان کرد: تا پایان هفته آینده هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت مطالبات کشاورزان تامین و پرداخت خواهد شد.

تامین هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت مطالبات کشاورزان

به گزارش خبرنگار ایانا از گلستان، محمدعلی نیکبخت در نشست با مدیران و تشکل‌های بخش کشاورزی استان گلستان گفت: شمال کشور در تولید محصولات کشاورزی صاحب نام بوده و نقش اساسی در این زمینه دارد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: این  وزارتخانه با تمام توان پشتیبان کشاورزان بوده و تلاش می‌کند تا امنیت غذایی کشور را حفظ کند.

وی بیان کرد: استان گلستان با توجه به خاک حاصلخیز، دارای رتبه‌های بالا در تولید محصولات کشاورزی بوده و استعداد بالقوه زیادی دارد اما می‌توانیم با کمک کشاورزان و شرکت‌های دانش بنیان به افزایش بهره‌وری و تولید بالا برسیم.

نیکبخت ادامه داد: استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و نخبگان به صورت متمرکز در دستور وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

وی گفت: کارهای زیربنایی خوبی در زمینه کشاورزی در استان انجام شده اما به‌رغم فعالیت گسترده کارهای زیادی هم بر روی زمین مانده است.

کاهش ضایعات با ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی

وزیر جهاد کشاورزی همچنین به صنایع تبدیلی و تکمیلی اشاره کرد و گفت: تولید و اشتغال جایگاه خوبی در صنایع تکمیلی داشته است و باید زمینه حضور سرمایه‌گذاران در این حوزه را فراهم کنیم.

وی بیان کرد: تلاش می‌کنیم با منابع در اختیار وزارتخانه شامل تسهیلات، منابع دولتی و تملکی اقدامات مهم و اساسی اولویت‌دار را انجام دهیم.

نیکبخت گفت: ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی می‌تواند جلوی ضایعات را گرفته و به ارزآوری و اشتغال کمک کند.

وی ادامه داد: سال گذشته ۱.۵ میلیون هکتار کشت قراردادی در کشور انجام شد و در سال زراعی آینده حداقل آن را به دو برابر افزایش خواهیم داد.

نزدیک به دو سوم مطالبات گندم‌کاران پرداخت شد

وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: خرید تضمینی گندم از مرز ۶ میلیون تن هم عبور کرده است. ۹۰ هزار میلیارد تومان ارزش ریالی گندمی است که خریداری شده و تاکنون ۵۵ هزار میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده است.

وی همچنین از برنامه‌ریزی برای خرید تضمینی برنج در شمال کشور خبر داد و گفت: حمایت از تولید داخل و تولید کننده در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید