Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان خبر داد:

احداث تاکنون 797 کیلومتر آتش‌ بر حدفاصل زمین کشاورزی و عرصه‌های ملی در گلستان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از احداث 797 کیلومتر آتش بر حدفاصل زمین‌های کشاورزی و عرصه‌های ملی در گلستان خبر داد.

احداث تاکنون 797 کیلومتر آتش‌ بر حدفاصل زمین کشاورزی و عرصه‌های ملی در گلستان

به گزارش ایانا، حمید سلامتی بیان کرد: 6 هزار و 800 کیلومتر مرز مشترک بین اراضی ملی با کشاورزی در استان وجود دارد که از ابتدای امسال 797 کیلومتر آتش‌ بر در استان احداث‌شده است.

وی با اشاره به اینکه گلستان بیشترین جنگل‌های سوزنی‌برگ کشور را در خود جای‌داده است، افزود: در ماه‌های گرم سال این جنگل‌ها با کوچک‌ترین جرقه شعله‌ور می‌شوند که اجرای طرح‌های پیشگیرانه و مقابله‌ای از حریق در عرصه‌های منابع طبیعی باید به‌طورجدی دنبال شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش احتمال آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان هم‌زمان با فصل تابستان، اعمال تدابیر و اقدامات پیشگیرانه از آتش‌سوزی احتمالی در مناطق بحرانی با جدیت پیگیری می‌شود.

سلامتی با اشاره به اهمیت زیاد اطلاع‌رسانی و برپایی کارگاه‌های ترویجی و آموزشی در کاهش حریق در عرصه‌های منابع طبیعی استان، گفت: علاوه بر احداث آتش‌ بر، اطلاع‌رسانی و اشاعه فرهنگ جلوگیری از حریق در بین عموم مردم به‌خصوص مجاورین عرصه‌های جنگلی و مرتعی موردتوجه قرار دارد.

وی با اشاره به تداوم خشک‌سالی‌ها در فصل گرما و خطر احتمالی حریق در اراضی جنگلی و مرتعی افزود: تمامی نیروهای این اداره کل با امکانات و تجهیزات مرتبط با عملیات اطفای حریق تا پایان فصل گرما در حالت آماده‌باش کامل بسر می‌برند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید