Iranian Agriculture News Agency

بازدید نماینده معین هیات دولت از دو شهرک گلخانه‌ای مهم در کهگیلویه و باشت

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در دومین روز از سفر هیئت دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از دو شهرک گلخانه‌ای در کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۳۷ هکتار فضای متراکم گلخانه‌ای در این استان در آستانه بهره‌برداری کامل است که تولیدات این استان را بیش از ۲۱ هزار تن بیشتر می‌کند.

بازدید نماینده معین هیات دولت از دو شهرک گلخانه‌ای مهم در کهگیلویه و باشت

به گزارش خبرنگار ایانا در کهگیلویه و بویراحمد، صفدر نیازی شهرکی در بازدید از شهرک گلخانه‌ای فدک سرآبیز در شهرستان باشت،  مساحت این شهرک را ۳۴ هکتار اعلام کرد و گفت: با احداث واحدهای گلخانه‌ای موجود در این شهرک ظرفیت تولید محصولات گلخانه‌ای به میزان ۶ هزار تن در سال افزایش می‌یابد.

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی که به اتفاق مدیرکل امور استان‌‌های وزارت جهاد، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد و فرماندار باشت در این بازدیدها حضور داشت، پیش‌بینی اشتغال شهرک گلخانه‌ای فدک باشت را ۲۵۰ شغل مستقیم برشمرد و افزود: تعداد ۲۰ سرمایه‌گذار و فارغ‌التحصیل بخش کشاورزی در ۴۳ واحد تولیدی در این شهرک مشارکت خواهند کرد.

نیازی با بیان اینکه سیاست اصلی وزارت جهاد کشاورزی توسعه کشت‌های متراکم گلخانه‌ای برای کنترل مصرف آب است، ادامه داد: در شهرک گلخانه‌ای سرآبیز باشت تاکنون ۸.۶ میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل نهایی همه واحدهای تولیدی آن حمایت خواهیم کرد.

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی و همراهان بعد از آن وارد شهرک گلخانه‌ای در حال تاسیس شهرستان کهگیلویه در منطقه دشت مازه شد. 

نیازی در محل اجرای این پروژه گلخانه‌ای گفت: این دو بازدید به نمایندگی از پنج شهرک گلخانه‌ای در دست ساخت و دو شهرک گلخانه‌ای جدید در استان کهگیلویه و بویراحمد است که به‌زودی عملیات اجرایی آن‌ها آغاز خواهد شد. 

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی افزود: سطح کل شهرک گلخانه‌ای دشت مازه کهگیلویه ۳۲ هکتار با ۳۰ واحد تولیدی است که پیش‌بینی می‌شود سالیانه بیش از چهار هزار تن محصول به تولیدات این استان اضافه کند.

وی اشتغال‌زایی این طرح را ۱۶۰ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی حمایت از کشت‌های گلخانه‌ای را به‌صورت جدی دنبال می‌کند. 

نیازی گفت: ۱۳۷ هکتار شهرک گلخانه‌ای با درصد پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در این استان در آستانه بهره‌برداری نهایی است که با اتمام آن‌ها سالانه بیش از ۲۱ هزار تن به تولیدات استان اضافه می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید