Iranian Agriculture News Agency

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام:

ایانا-کشاورزی: توزیع مرغ از هفته گذشته آغاز شده و با توجه به حجم در حال توزیع، هفته آینده شاهد کاهش قیمت مرغ گرم در بازار خواهیم بود.

عرضه گسترده مرغ منجمد ۸۹۰۰ تومانی در بازار خرده فروشی کشور

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام از عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۸۹۰۰ تومان در بازار خرده فروشی سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایانا به نقل از خبرگزاری صداوسیما، حمید ورناصری با اشاره به اینکه توزیع مرغ منجمد تا تعدیل قیمت مرغ گرم در بازار ادامه خواهد داشت افزود: توزیع مرغ از هفته گذشته آغاز شده و با توجه به حجم در حال توزیع، هفته آینده شاهد کاهش قیمت مرغ گرم در بازار خواهیم بود.

او با بیان اینکه هیچ محدودیتی در توزیع این محصول در سراسر کشور وجود ندارد گفت: هم اکنون روزانه هزار تا هزار و 200 تن مرغ منجمد در حال توزیع است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام قیمت متوسط مرغ گرم را امروز ۱۱۶۰۰ تومان اعلام کرد و ادامه داد: قیمت مرغ در بازار باید به نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار برسد که این قیمت ۹۸۰۰ تومان تا ۱۰۵۰۰ تومان تعیین شده است.

ورناصری قیمت مرغ در ده روز گذشته را نامتعارف دانست و گفت: از ابتدای فروردین تا پیش از ده روز گذشته قیمت مرغ در یک دامنه مشخص با ثبات ترین شرایط را داشته است حتی در برخی ایام به دلیل کاهش قیمت تولید کنندگان مرغ با زیان مواجه بوده‌اند.

او آمار جوجه ریزی در سال و ماه و نهاده‌های دامی را عوامل تاثیر گذار در قیمت مرغ دانست و افزود: برنامه ریزی ما به شکلی است که اثر پذیری بازار را از عوامل متعدد کم کرده و قیمت را کاهش دهیم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در خصوص وضعیت گوشت وارداتی گوسفند گفت: روند واردات به شکل گوشت گرم گوسفندی و منجمد گوساله در حال انجام است به نحوی که گوشت گوساله منجمد با قیمت هر کیلو ۲۹ هزارتومان در سراسر کشور و گوشت گرم گوسفندی نیز با قیمت ۴۰ هزار تومان برای هر لاشه عرضه می‌شود .

ورناصری با بیان اینکه بخش عمده ای از گوشت گرم گوسفندی در تهران توزیع می‌شود گفت: هم اکنون به طور متوسط روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن گوشت گوسفند توزیع می‌شود و این روند ادامه خواهد داشت تا نیمه دوم سال در آرامش طی شود.

او در خصوص قیمت تخم مرغ نیز گفت: به دلیل بیماری فوق حاد پرندگان سال گذشته بخش عمده ای از مرغ تخم گذار را از دست دادیم که این اتفاق سبب افزایش قیمت تخم مرغ شد بنابراین ما در سه هفته گذشته با انجام واردات این کالا توزیع گسترده تخم مرغ را با قیمت ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان در شانه به مصرف کننده ارائه کردیم.

ورناصری افزود: توزیع تخم مرغ نیز به صورت گسترده ادامه خواهد داشت که ادامه این روند سبب کاهش قیمت این محصول در بازار شده است و ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید