Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد:

ایانا-کشاورزی: وزارت جهاد کشاورزی آمادگی دارد تا امکانات خود را برای ارتقای مهارت دانش آموختگان بخش کشاورزی در اختیار سازمان نظام مهندسی کشاورزی قرار دهد.

افزایش‌بهره‌وری اساس نظام‌مهندسی کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی گفت: افزایش بهره وری در بخش کشاورزی اساس کار سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی است.

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی در نشست شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با معاونین و مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی که امروز یکشنبه در محل این وزارت برگزار شد، با تاکید بر این که اساس کار سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، افزایش بهره وری در بخش کشاورزی است، اظهار داشت: این وزارتخانه آمادگی دارد تا امکانات خود را برای ارتقای مهارت دانش آموختگان بخش کشاورزی در اختیار سازمان نظام مهندسی کشاورزی قرار دهد.

او بر ضرورت حضور دانش آموختگان در محیط‌های کشاورزی تاکید و خاطرنشان کرد: مهندسان جوان کشاورزی باید با حضور در مزارع، گلخانه‌ها، دامداری‌ها و سایر محیط‌های کسب و کار کشاورزی مهارت‌های فنی و کاربردی خود را افزایش دهند.

حجتی گفت: دانش آموختگان کشاورزی باید با ارائه راهکارهای بهره وری، زمینه افزایش تولید و درآمد بهره برداران را فراهم کنند تا کشاورزان به تاثیر حضور آنان باورمند شوند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ظرفیت‌های خدادادی کشور و توانایی‌های بی پایان انسان، گفت: نیروی انسانی با اراده و اتکا به دانش و تکنولوژی‌های روز می‌تواند زمینه توسعه و رفع مشکلات بخش کشاورزی را فراهم کند.

او با بیان این‌که برای تغییر از نظام سنتی به نظام نوین کشاورزی، حضور دانش آموختگان کشاورزی در عرصه‌ها ضروری است، گفت: اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی می‌توانند در افزایش بهره وری از منابع آب و خاک نقش موثری ایفا کنند.

در این نشست، شاهرخ رمضان نژاد به عنوان رئیس جدید سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور معرفی و از زحمات احمد کبیری رئیس سابق این سازمان قدردانی شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید