Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی در گلپایگان اعلام کرد:

ایانا-کشاورزی: اعتبارات یارانه دار به سرمایه گذاری در زیر ساخت‌ها، تولید و خدمات پس از تولید و چرخه از مزرعه تا سفره کمک بسیاری می‌کند.

پرداخت ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات یارانه دار به بخش کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال و سال آینده ۱۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار یارانه دار با نرخ سود پایین در اختیار کشاورزان و کارآفرینان این بخش قرار می‌گیرد.

به گزارش ایانا به نقل از ایرنا، محمود حجتی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در گلپایگان افزود: همه این اعتبارات یارانه‌ای است یعنی دولت بخشی از سود بانک‌ها را پرداخت می‌کند.

او با بیان اینکه این اعتبارات در موافقت نامه جهاد کشاورزی با سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی، پیش بینی شد، اظهارداشت: این تسهیلات در شاخه‌های مختلف از نرخ سود چهار تا ۱۵ درصد پرداخت می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه اعتبارات یارانه دار به سرمایه گذاری در زیر ساخت‌ها، تولید و خدمات پس از تولید و چرخه از مزرعه تا سفره کمک بسیاری می‌کند، گفت: از کشاورزان و کارفرینان دعوت می‌کنیم تا از این فرصت استفاده کنند.

حجتی همچنین سیستم‌های نوین آبیاری را از طرح‌های اقتصاد مقاومتی خواند و افزود: این طرح‌ها مورد حمایت و تایید رهبر معظم انقلاب، دولت و مجلس است و منابع مالی مورد نیاز آن با توجه به تاکید رهبر انقلاب و رییس جمهوری از محل صندوق توسعه ملی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

وزیر جهادکشاورزی خاطرنشان کرد: تا ۸۵ درصد اعتبار این طرح‌ها آورده و سهم دولت است و ۱۵ درصد آن توسط کشاورزان تامین می‌شود.

او ادامه داد: علاوه بر این تسهیلات و حمایت‌ها، یک و نیم میلیارد دلار اعتبار در مجلس برای تسهیلات روستایی و عشایری تصویب شده است.

حجتی در باره بودجه سال آینده این وزارتخانه تصریح کرد: بودجه هنوز نهایی نشده است و با توجه به نقطه نظراتی که مطرح شده، دخل و تصرف مجدد در آن می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید