Iranian Agriculture News Agency

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی:

ایانا-کشاورزی: نمایندگان دامداری‌های کشور صنایع لبنی و شیر خشک در مورد راه اندازی سامانه‌ای برای ثبت میزان تولید شیر خام از دامداری‌ها به تفکیک هر واحد تولید کننده، میزان دریافت شیر خشک توسط صنایع لبنی و صنایع شیر خشک توافق کردند.

تشکیل کارگروه بررسی تولید و دریافت شیرخام در کارخانجات لبنی و شیرخشک

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از تشکیل کارگروه ویژه بررسی و رصد وضعیت تولید شیر خام، توزیع و میزان ورودی آن توسط کارخانجات لبنی و شیر خشک کشور ظرف سال گذشته و امسال به منظور تعیین عوامل تنش زا در بازار این محصول در دو روز آینده خبر داد.

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مرتضی رضایی امروز دوشنبه در حاشیه نشست با نمایندگان بزرگترین تشکل‌ها، اتحادیه‌ها و انجمن‌های دامداری و همچنین صنایع لبنی و شیر خشک گفت: با پایش که توسط این کارگروه انجام خواهد شد امیدواریم منجر به کاهش قیمت مواد لبنی برای مصرف کنندگان شود.

او افزود: این کارگروه ویژه به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و با مشارکت نمایندگان اتحادیه‌ها، انجمن‌ها و تشکل‌های دامداری، صنایع لبنی و شیر خشک کشور تشکیل می‌شود.

رضایی اظهار داشت: در این نشست، نمایندگان دامداری‌های کشور صنایع لبنی و شیر خشک در مورد راه اندازی سامانه‌ای برای ثبت میزان تولید شیر خام از دامداری‌ها به تفکیک هر واحد تولید کننده، میزان دریافت شیر خشک توسط صنایع لبنی و صنایع شیر خشک توافق کردند.

او افزود: با این توافق و ایجاد سامانه رصد و پایش، شیر تولید کشور شناسنامه‌دار می‌شود و حجم تولید، کیفیت و میزان دریافت آن توسط صنایع لبنی مشخص خواهد شد که برای تصمیم گیران و سیاستمداران نیز دارای اهمیت است.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در عین حال گفت: در این نشست، ابلاغیه وزارت صنعت، معدن و تجارت و کارگروه تنظیم بازار در مورد قیمت پایه مصوب ۲ هزار تومانی هر کیلوگرم شیر خام در درب دامداری‌ها با چربی ۳.۲ درصد و همچنین تعلق جایزه به ازای افزایش هر دهم درصد چربی، اعلام رسمی شد و دامداران و صنایع لبنی ملزم به رعایت این مصوبه هستند.

او تصرح کرد: با توجه به این که در چند ماه اخیر میزان عرضه، تولید، تقاضا و قیمت شیر خام مورد مناقشه دامداران و صنایع لنبی کشور بود بعد از نشست‌های متعدد و بررسی‌های انجام شده کارگروه تنظیم بازار قیمت پایه هر کیلو گرم شیرخام را با چربی ۳.۲ درصد ۲ هزار تومان تعیین کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید