Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی:

ایانا-کشاورزی: این پایانه‌ها در راستای راه اندازی شبکه مویرگی توزیع قارچ خوراکی و توزیع آن در استان تهران و کل کشور و عرضه قارچ خوراکی به ویژه با برچسب هولوگرام به منظور شفاف سازی مسیر عرضه احداث می‌شود.

احداث پایانه‌های صادراتی قارچ خوراکی امسال در شهریار

احداث پایانه‌های صادراتی قارچ خوراکی در شهرستان شهریار به منظور تسهیل در توزیع و دسترسی آسان مشتریان به این محصول امسال کلید می‌خورد.

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی گفت: این پایانه‌ها در راستای راه اندازی شبکه مویرگی توزیع قارچ خوراکی و توزیع آن در استان تهران و کل کشور و عرضه قارچ خوراکی به ویژه با برچسب هولوگرام به منظور شفاف سازی مسیر عرضه احداث می‌شود.

غلامرضا تقوی با بیان این که تفاهم اولیه واگذاری زمین و جانمایی آن در یکی از میادین میوه و تره بار شهرستان باغستان میان شهرداری این شهرستان و انجمن صنفی قارچ ساخته شده است، اظهار داشت: در جانمایی اول که به زودی راه اندازی می‌شود یک هکتار زمین در قالب ۱۳ غرفه واگذار خواهد شد.

او افزود: در جانمایی دوم، زمینی به مساحت دو هکتار در شهریار شناسایی و تصویب شد که تا پایان دی ماه امسال کلنگ احداث آن به زمین زده شود.

تقوی پیش بینی کرد: ۴۰ درصد قارچ کشور از محل این پایانه‌ها توزیع شود.

او گفت: در حال حاضر عرضه قارچ خوراکی در بازارهای موقت و سنتی یا به صورت مستقیم به رستوران‌ها صورت می‌گیرد.

مدیر کل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی اذعان داشت: با توجه به تدوین برنامه‌ای برای افزایش سرانه مصرف قارچ در کشور، یکی از راهکارها برگزاری جشنواره‌ها آشپزی با قارچ و راه‌اندازی رستوران‌های تخصصی قارچ است.

او سرانه مصرف قارچ در ایران را یک کیلوگرم عنوان و تصریح کرد: تا رسیدن به شاخص‌های جهانی مصرف سرانه این محصول فاصله زیادی داریم.

تقوی سرانه مصرف جهانی قارچ خوراکی را دو کیلوگرم و اروپا را چهار کیلوگرم برای هر نفر عنوان کرد و گفت: تهیه برچسب هولوگرام برای بسته‌های قارچ از جمله اقدامات برای اعتماد سازی مردم و افزایش مصرف این محصول است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید