Iranian Agriculture News Agency

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی:

ایانا-کشاورزی: با توجه به تورم فعلی و افزایش هزینه‌ها و اختصاص ارز 4200تومانی به واردات نهاده‌های تولید و اقلام اساسی قیمت 1600تومانی برای گندم مناسب است.

قیمت 1600تومانی گندم مناسب است

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه سطح زیر کشت گندم اندکی بیشتر از برنامه است، گفت: میزان سطح زیر کشت گندم 2 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایانا، عباس کشاورز در حاشیه مراسم روز جهانی خاک در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در مناطق گرمسیری امکان کشت گندم در 200هزار هکتار وجود دارد، افزود: سطح زیر کشت گندم آبی 2میلیون هکتار و گندم دیم 3 میلیون و 900هزار هکتار است.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر کشت گندم دیم بیشتر از برنامه است، افزود: خوشبختانه باران در 26 تا 28 استان کشور بیشتر از متوسط بوده است.

کشاورز در خصوص قیمت خرید تضمینی گندم با اشاره به اینکه در باره قیمت خرید تضمینی نظرات متفاوتی وجود دارد، از رئیس جمهور و اعضای شورای اقتصاد برای مساعدتشان در افزایش قیمت گندم تشکر کرد.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه به عنوان متولی تولید باید هم از تولیدکننده و هم از منابع ملی حمایت کنیم، افزود: با توجه به تورم فعلی و افزایش هزینه‌ها و اختصاص ارز 4200تومانی به واردات نهاده‌های تولید و اقلام اساسی قیمت 1600تومانی برای گندم مناسب است.

معاون وزیر ادامه داد: کشاورزان قیمت در نظر گرفته شده را مناسب می‌دانند و در صورت تغییر قیمت از آن حمایت می‌کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید