Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی پیش بینی کرد:

ایانا-کشاورزی: سال آینده هر کیلوگرم گندم از کشاورزان به مبلغ یک هزار و ۶۰۰ تومان خریداری می‌شود.

گندم با قیمت ۱۶۰۰ تومان از کشاورزان خریداری می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: بیش از ۳ هزار هکتار گلخانه امسال در کشور احداث شود.

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان سمنان، محمود حجتی در جمع خبرنگاران در ایوانکی با اشاره به روند توسعه گلخانه‌ها در ۶ ماه نخست امسال گفت: پیش بینی می شود با استمرار این روند بیش از ۳ هزار هکتار گلخانه امسال در کشور احداث شود که این مهم نشان دهنده حمایت ویژه‌ دولت از این بخش داشته است.

او ادامه داد: تسهیلات ارزان قیمت برای احداث گلخانه‌ها در مناطق محروم و کم برخوردار پرداخت می‌شود.

حجتی گفت: طرح توسعه گلخانه‌ها یکی از طرح‌هایی است که از روزها و ماه‌های اول اقتصاد مقاومتی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تصویب شد و در دستور کار دولت قرار گرفت که خوشبختانه با استقبال خوبی از طرف بهره‌برداران و تولید‌کنندگان بخش کشاورزی قرار گرفته است.

او با اشاره به افزایش تولید ۸ تا ۱۰ برابری تولید در گلخانه‌ها، خاطرنشان کرد: برنامه‌هایی برای کشت خیار و فلفل گلخانه‌ای در آینده‌ای نزدیک در دستور کار است که به زودی اطلاع رسانی لازم در این زمینه انجام می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه کشت محصول سبزی نیز ظرفیت تولید در فضای گلخانه‌ای را دارد تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود که کشت سبزی نیز در آینده به سمت گلخانه ای پیش رود .

حجتی از افزایش ۶۰۰ هزار تنی محصولات گلخانه‌ای در سال جاری خبر داد و پیش بینی کرد امسال ۳ میلیون تن محصولات گلخانه ای در کشور تولید شود.

او در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد سیاست گذاری دولت برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان، با قدردانی از حمایت‌های رئیس جمهور اظهار داشت: سال آینده هر کیلوگرم گندم از کشاورزان به مبلغ یک هزار و ۶۰۰ تومان خریداری می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید