Iranian Agriculture News Agency

توسط بخش خصوصی انجام شد:

ایانا-کشاورزی: پس از صدور مجوز حمل گندم استان توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران مقدار 30 هزار تن گندم در قالب بیش از یک هزار محموله بارگیری و توسط بخش خصوصی صادر شده است.

صادرات 30 هزار تن گندم از کردستان به کشور عمان

مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کردستان با اعلام اینکه صادرات گندم به خارج از کشور نویدی از امنیت غذایی کشور است از صادرات 30 هزار تن گندم مازاد بر نیاز استان کردستان به کشور عمان خبر داد.

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کردستان، جمال صالحی گفت: پس از صدور مجوز حمل گندم استان توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران مقدار 30 هزار تن گندم در قالب بیش از یک هزار محموله بارگیری و توسط بخش خصوصی صادر شده است.

او یادآور شد: سال گذشته نیز از این استان 15 هزار تن گندم و 10 هزار و 500 تن گندم فرآوری شده (آرد) به کشورهای عمان و عراق صادر شده بود.

او اظهار داشت: کردستان از استان های پیشرو در تولید گندم کشور است که امسال نیز با تولید حدود یک میلیون و 170 هزار تن گندم رتبه دوم خرید این محصول به استان اختصاص یافت.

صالحی ظرفیت  ذخیره سازی گندم در استان را 780 هزار تن اعلام کرد و افزود: 250 هزار تن  گندم در انبارهای سازمان تعاون روستایی و 530 هزار تن نیز در 15 واحد سیلوی دولتی و بخش خصوصی ذخیره سازی شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید