Iranian Agriculture News Agency

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران:

ایانا-کشاورزی: ذخایر استراتژیک در هر بخش از کالاهای اساسی همچون برنج، روغن و شکر در حال حاضر حدود 350 تا 400 هزار تن است که با توجه به خریدهای خوبی که در سال جاری از منابع داخلی و از طریق واردات انجام شده، در روغن و شکر به ذخیره مطلوب بیش از 500 هزار تن و در برنج به بیش از 600 هزار تن می‌رسیم.

ذخایر استراتژیک برنج، روغن و شکر افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در نشست پایش بازار کالاهای اساسی با اشاره به وضعیت مطلوب کشور در مورد کالاهای اساسی از ذخایر استراتژیک برنج، روغن و شکر کشور و موجودی بیش از 500 هزار تن در هر یک از این کالاها خبر داد.

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ یزدان سیف در نشست پایش بازار کالاهای اساسی گفت: ذخایر استراتژیک در هر بخش از کالاهای اساسی همچون برنج، روغن و شکر در حال حاضر حدود 350 تا 400 هزار تن است که با توجه به خریدهای خوبی که در سال جاری از منابع داخلی و از طریق واردات انجام شده، در روغن و شکر به ذخیره مطلوب بیش از 500 هزار تن و در برنج به بیش از 600 هزار تن می‌رسیم.

معاون وزیر جهادکشاورزی به وضعیت مطلوب بارش‌های اخیر اشاره کرد و گفت: پیش بینی می‌شود، امسال با لطف خداوند که رحمت باران خود را بر کشور ارزانی کرده است، سال خوبی برای کشاورزی باشد.

سیف با تاکید بر اجرای کامل برنامه حمل گندم در کشور خاطر نشان کرد: ضرورت دارد بر حمل و جابجایی به موقع گندم در کشور هم اهتمام ورزیم تا موجودی گندم تمام استان‌ها به شرایط مطلوب بیش از نیاز مصرفی برسد.

براساس این گزارش، در نشست پایش بازار کالاهای اساسی، گزارشی از تجارت جهانی و تولید سویا و روغن در کشورهای مختلف، بازار جهانی شکر و تولید چغندر قند و نیشکر ارائه شد.

این گزارش می‌افزاید؛ بررسی بازار جهانی برنج و گندم و نرخ کرایه حمل نقل دریایی و وضعیت بازار کالاهای اساسی کشور و میزان فروش برنج، گندم، روغن و شکر بررسی و ارزیابی شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید