Iranian Agriculture News Agency

پس از کسب نشان ملی؛

ایانا-کشاورزی: پس از ثبت جهانی زعفران قاینات می‌توان بخشی از زعفران استان که به صورت پراکنده صادر می‌شود را در قالب این برند جهانی عرضه کرد.

زعفران قاینات ثبت جهانی شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: پس از کسب نشان ملی زعفران قاینات در سال گذشته، برند جهانی این محصول نیز به نام قاینات ثبت شد.

به گزارش ایانا به نقل از شاتا، داود شهرکی افزود: با پیگیری‌های انجام شده برای بومی سازی و معرفی ظرفیت‌های استان در داخل و خارج کشور، از سال 94 مقدمات ثبت جهانی بخشی از ظرفیت‌ها و محصولات تولیدی شروع شد.

شهرکی ادامه داد: 2 برند جهانی فرش مود و قهستان سال 95 به ثبت رسید و سال 96 نیز سه محصول زرشک، عناب و زعفران خراسان، نشان جغرافیایی ملی را از آن خود کرد.

او بیان کرد: اکنون با اخذ نشان بین المللی زعفران قاینات، مالکیت فکری و معنوی این محصول ثبت شده که معرفی خوبی برای بازارهای جهانی خواهد بود.

شهرکی با بیان اینکه در حال حاضر 6 نشان جهانی از استان ثبت شده است تصریح کرد: این نشان‌ها شامل فرش مود و قهستان، زعفران خراسان، زرشک و عناب خراسان جنوبی و زعفران قاینات است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با ثبت نشان بین‌المللی، یک محصول در بازارهای جهانی به عنوان برند شناخته شده و از آن پس با اعتماد بیشتر عرضه و فروخته می‌شود.

او اظهار داشت: پس از ثبت جهانی زعفران قاینات می‌توان بخشی از زعفران استان که به صورت پراکنده صادر می‌شود را در قالب این برند جهانی عرضه کرد.

شهرکی یکی از مشکلات حوزه تجارت را نداشتن برندهای جهانی عنوان کرد و افزود: خوشبختانه با ثبت برند محصولات استراتژیک استان آینده خوبی برای صادرات آنها پیش بینی می‌شود.

او  افزود: در همایش روز ملی صادرات سالجاری که در استان برگزار می‌شود، از برند جهانی زعفران قاینات رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید