Iranian Agriculture News Agency

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی:

ایانا-کشاورزی: معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی: کشور ما در حال حاضر ظرفیت تولید 20 میلیون تن خوراک دام را در صنعت دام و طیور دارد و البته از این میزان تنها 50درصد این ظرفیت در کشور فعال است که لازم است با حمایت تشکل‌ها در جهت کامل کردن استفاده از این ظرفیت و توسعه ظرفیت فعال در کشور گام‌های مهمی برداشته شود.

 50درصد ظرفیت صنعت خوراک دام فعال است

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی با اشاره به اینکه در حاضر ظرفیت تولید خوراک دام و طیور در داخل کشور 20 میلیون تن است، گفت: از این میزان تنها 50درصد این ظرفیت در کشور فعال است.

به گزارش ایانا، در نشست معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجاری در صنعت خوراک دام ایران که با حضور فعالان اقتصادی و برخی معاونین وزرات‌های کشاورزی و اقتصاد و با حضور بیش از 40 نماینده و رایزن از سفارتخانه‌های مختلف در اتاق بازرگانی ایران انجام شد، ظرفیت‌های جذب سرمایه‌گذاری در ایران و میزان ظرفیت های مورد نظر در صنعت خوراک دام و طیور و آبزیان کشور مورد توجه قرار گرفت.

مرتضی رضایی در این نشست، در خصوص ظرفیت تولید صنایع خوراک دام در کشور اعلام کرد: «کشور ما در حال حاضر ظرفیت تولید 20 میلیون تن خوراک دام را در صنعت دام و طیور دارد و البته از این میزان تنها 50درصد این ظرفیت در کشور فعال است که لازم است با حمایت تشکل‌ها در جهت کامل کردن استفاده از این ظرفیت و توسعه ظرفیت فعال در کشور گام‌های مهمی برداشته شود و با فعال‌سازی تمام زنجیره‌های تولید از توانمندی‌های موجود در این زمینه استفاده شود.»

او با اشاره به ظرفیت مناسب ایران در بخش انرژی ادامه داد: «ایران از ظرفیت مناسبی در بخش انرژی، نیروی انسانی و حمل‌و‌نقل برخوردار است. به علت این‌که هزینه‌های تولید در ایران در مقایسه با بسیاری از کشورها کم‌تر است، سرمایه گذاری در صنعت خوراک دام در کشور پتانسیل‌های لازم را دارد و باید در این خصوص برنامه‌‌ریزی شود.»

معاون امور تولیدات دامی ادامه داد: «با توجه به رفع ممنوعیت صادرات مرغ لازم است، اتحادیه‌ها و تشکل‌ها، بازارهای خارجی را برای صادرات شناسایی و موردنظر قرار دهند. بر این اساس، تولیدکننده‌ها نیز با افزایش ظرفیت تولید خود علاوه بر تکمیل کردن چرخه تولید، دولت را از منافع عوارض صادرات بهره‌مند خواهند کرد.»

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید