Iranian Agriculture News Agency

معاون آب و خاک وزارت جهادکشاورزی:

ایانا-کشاورزی: اهداف اجرای این طرح جمع آوری حدود یک میلیون متر مکعب آب‌های هرز در اثر بارندگی است و هزینه اجرای این پروژه در حدود 676 میلیارد تومان برآورد شده که طی دو سال تامین خواهد شد.

اجرای طرح آب‌بندان در 3 استان شمالی

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی از امضای تفاهم‌نامه طرح 24 هزار هکتاری آب‌بندان‌ها در استان‌های شمالی کشور خبر داد.

به گزارش ایانا، علی مراد اکبری در حاشیه مراسم همایش نقش فرهنگ دینی در اصلاح الگوی مصرف آب با بیان اینکه این طرح در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان اجرا خواهد شد، در جمع خبرنگاران گفت: 50درصد از اعتبارات این طرح از اعتبارات طرح‌های ملی (ضمائم بودجه سالانه) تامین و 50درصد مابقی اعتبار نیز به وسیله استانداران و مردم تامین خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اهداف اجرای این طرح را جمع آوری حدود یک میلیون متر مکعب آب‌های هرز در اثر بارندگی عنوان کرد و گفت: هزینه اجرای این پروژه در حدود 676 میلیارد تومان برآورد شده که طی دو سال تامین خواهد شد.

او با تاکید بر اینکه با اصلاح و مرمت آب‌بندان‌ها می‌توانیم در حدود یک میلیارد مکعب آب استحصال کنیم، گفت: در نهایت می‌توانیم برای آبیاری شالیزارها از این آب جمع‌آوری شده استفاده کنیم.

او ادامه داد: مطالعات این طرح طی دو روز گذشته آغاز شده و حداکثر تا پایان سال جاری ادامه دارد، همچنین درصدد آن هستیم تا عملیات اجرایی آن را نیز همزمان با مطالعات طرح آغاز کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین از اجرای فاز دوم پروژه ایلام و خوزستان خبر داد و گفت:  طرح 225 هزار هکتاری به امضای وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو رسیده است و در صورت تامین هزینه عملیاتی در سال جاری اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید