Iranian Agriculture News Agency

تصویب معافیت مالیاتی تولیدکنندگان بستر کشت قارچ

ایانا-کشاورزی: پیش‌بینی می‌شود که امسال ۱۰ هزار تن میزان تولید قارچ در کشور افزایش یابد.

۱۶۰ هزار تن قارچ امسال در کشور تولید می‌شود

مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ وزارت جهاد کشاورزی از تصویب معافیت مالیاتی تولیدکنندگان بستر کشت قارچ (کمپوست) در کمیسیون اقتصادی دولت خبر داد.

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، غلامرضا تقوی با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت: پیشنهاد معافیت مالیاتی تولید کنندگان بستر کشت قارچ برای تصویب به هیات دولت ارسال شده است.

او افزود: با این معافیت پیش‌بینی می‌شود هزینه مالیات وارد چرخه سرمایه در گردش در حوزه تولید کمپوست یا همان بستر کشت قارچ شود.

تقوی میزان مالیات تولید کنندگان کمپوست را ۲۰ تا ۲۲ درصد عنوان کرد.

مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ وزارت جهاد کشاورزی درباره تولید قارچ خوراکی پیش‌بینی کرد که امسال ۱۰ هزار تن میزان تولید این محصول در کشور افزایش یابد.

او اظهار داشت: سال گذشته بیش از ۱۵۰ هزارتن قارچ در کشور تولید شد.

تقوی همچنین از تدوین دستورالعمل نصب هلوگرام بر روی بسته‌بندی‌های قارچ خوراکی در راستای شفاف‌سازی مسیر تولید و عرضه خبر داد و تصریح کرد: با توجه به مصرف قارچ خودرو و سمی در عرصه‌های طبیعی، امسال دستورالعمل نصب هلوگرام بر روی بسته‌های قارچ تولیدی را به منظور اعتماد سازی مصرف‌کنندگان تدوین کردیم.

مدیرکل دفتر امور گلخانه، گیاهان دارویی و قارچ معاونت امور باغبانی گفت: امسال تحقیقات مربوط به تولید و فرآوری قارچ خوراکی در موسسه تحقیقات علوم باغبانی راه اندازی شده است.

او اظهار داشت: در این راستا چند شرکت خصوصی نیز برای همکاری تحقیقاتی اعلام آمادگی کرده‌اند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید