Iranian Agriculture News Agency

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داد:

ایانا-کشاورزی: در طرح مطالعاتی ۵ هزار میلیارد تومان به عنوان سرمایه اولیه صندوق در نظر گرفته شده که در گام اول صندوق با هزار میلیارد تومان فعالیت خود را آغاز می‌کند.

آغاز فعالیت صندوق زعفران تا ماه آینده

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از فعالیت صندوق زعفران تا ماه آینده خبر داد .

به گزارش ایانا به نقل از صدا و سیما، حسین شیرزاد با اشاره به اینکه صندوق زعفران با حمایت و مشارکت زعفران‌کاران، اتحادیه‌ها و استاندار خراسان رضوی تشکیل شده است، افزود: ۴۹ درصد سهام این صندوق سهم دولت و ۵۱ درصد نیز سرمایه بخش خصوصی است.

او گفت: در طرح مطالعاتی ۵ هزار میلیارد تومان به عنوان سرمایه اولیه صندوق در نظر گرفته شده که در گام اول صندوق با هزار میلیارد تومان فعالیت خود را آغاز می‌کند.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی افزود: زعفران‌کاران تا دو ماه آینده از فواید این صندوق بهره‌مند می‌شوند .

شیرزاد گفت: صندوق زعفران در مدیریت زنجیره تولید، توزیع و صادرات به عنوان تامین‌کننده مالی نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

او میزان خرید توافقی زعفران را حدود ۶۸ تن اعلام کرد و افزود: سازمان مرکزی تعاون روستایی به منظور حمایت از کشاورزان در مناطق محروم زعفران را خریداری کرد و برای رونق صادرات و جلوگیری از کاهش ارزش این محصول، زعفران را در بورس کالا به خریداران عرضه کرد.

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: حدود ۴۵ تن زعفران در بورس کالا فروش رفته و بخش قابل توجهی نیز صادر شده است.

شیرزاد تاکید کرد: هیچ نگرانی از بابت تولید، عرضه و صادرات زعفران وجود ندارد و بازار مدیریت شده است.

او درباره میزان خرید تضمینی و توافقی محصولات گفت: در سه ماه گذشته بیش از سه میلیون تن محصول به صورت تضمینی و توافقی خریداری شده که یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم به صورت تضمینی و ۵۱۰ هزار تن نیز دیگر محصولات به صورت توافقی بوده است.

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی افزود: در سه ماه گذشته حدود هفت هزار تن محصول سیر و زعفران به صورت توافقی خریداری و صادر شده است.

شیرزاد از احداث دو هزار متر مربع مرکز عرضه مستقیم کالا و محصولات کشاورزی در مناطق شهری خبر داد و گفت : این مراکز به منظور دسترسی اتحادیه ها و تعاونی های کشاورزی به بازارهای شهری در نزدیکی مناطق شهری احداث شده است.

او افزود: سازمان مرکزی تعاون روستایی برای خرید، فروش و صادرات ۱۹۰ هزار تن از انواع محصولات کشاورزی بازاریابی کرده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید