Iranian Agriculture News Agency

مرکز آمار ایران:

ایانا-کشاورزی: براساس آخرین سرشماری انجام شده از گاوداری‌های صنعتی کشور در سال ١٣٩٥، گاوداری‌های صنعتی که به صورت شرکت تعاونی اداره می‌شوند ٥٣٨ واحد بوده است.

 538 گاوداری و 1190 مرغداری به صورت تعاونی اداره می‌شود

همزمان با ١٣ شهریور روز تعاون، دفتر کشاورزی مرکز آمار ایران اعلام کرد: ‌براساس آخرین سرشماری انجام شده از واحدهای صنعتی طیور کشور و نتایج بدست آمده از مرغداری‌هایی که به صورت شرکت تعاونی اداره می‌شوند، از ١٨٠٩٣ واحد مرغداری پرورش مرغ گوشتی تعداد ١٠٧٢واحد و از ١٤٠٢ واحد مرغداری پرورش مرغ تخمگذار ،‌تعداد ٩٤ واحد به صورت تعاونی هستند.

به گزارش ایانا، علاوه بر این، از تعداد ١٥٢ واحد مؤسسه جوجه کشی، ١٨ واحد و از تعداد ٦٠٣ واحد پرورش مرغ مادر تعداد ٦ واحد نیز به صورت شرکت تعاونی هستند که در کل ١١٩٠ واحد مرغداری در کشور به شکل تعاونی اداره می‌شوند.

همچنین براساس آخرین سرشماری انجام شده از گاوداری‌های صنعتی کشور در سال ١٣٩٥، گاوداری‌های صنعتی که به صورت شرکت تعاونی اداره می‌شوند ٥٣٨ واحد بوده است که ١٥٢٤ نفر در این واحدها مشغول به کار بوده‌اند. تولید شیر این گاوداری‌ها در سال ١٣٩٤ نزدیک به ٩٣ هزار تن بوده و بیش از ٨١٠٠ راس گوساله را پس از پرواربندی، برای تولید گوشت به بازار عرضه کرده‌اند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید