Iranian Agriculture News Agency

حجتی در نشست مدیران توسعه بازرگانی کشاورزی استان ها:

وزیر جهاد کشاورزی از تامین ارز مورد نیاز مواد غذایی مردم از سوی دولت خبر داد. حجتی گفت: هیچ کمبودی در نهاده‌های تولید بخش کشاورزی وجود ندارد.

هیچ کمبودی در نهاده و مواد غذایی کشور نداریم
 حجتی با اعلام اینکه دولت در دو ماه گذشته کل ارز مورد نیاز تامین مواد غذایی مردم را اختصاص داده است، تاکید کرد: هم اکنون هیچ کمبودی در نهاده‌های تولید بخش کشاورزی و اقلام غذایی کشور وجود ندارد".  

به گزارش خبرنگار ایانا،نشست مشترک مدیران توسعه بازرگانی کشاورزی استان های سراسر کشور امروز پنجشنبه با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، معاونین وزارتخانه و مدیران ذیربط به منظور تبیین شرایط اقتصاد کشور و سازماندهی هر چه بیشتر در نظارت و پایش تامین مواد غذایی مورد نیاز مردم و همچنین نهاده های مورد نیاز بخش تولیدات کشاورزی و نیز کنترل قیمت ها برگزار شد.

در این نشست، وزیر جهاد کشاورزی بر اهتمام ویژه و تلاش شبانه روزی کلیه مدیران و مسئولین در تمامی رده های ملی، استانی و شهرستانی به منظور تامین کمی و کیفی مواد غذایی مورد نیاز مردم و همچنین کنترل قیمت ها به ویژه در اقلامی که با استفاد از ارز دولتی وارد کشور شده اند و یا به عنوان نهاده تولید مورد استفاده قرار می گیرند، تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: دولت تصمیم گرفته است کل ارز مورد نیاز تامین اقلام غذایی مردم را اختصاص دهد و در دو ماه گذشته هم به همین ترتیب عمل کرده و باعث شده است که هم اکنون هیچ کمبودی در نهاده های تولید بخش کشاورزی و اقلام مواد غذایی کشور وجود نداشته باشد. حجتی ادامه داد:در حال حاضر ذخایر بسیار خوبی در اختیار بخش خصوصی و بخش دولتی به عنوان پشتیبانی کننده نیاز بازار وجود دارد و نهاده های مورد نیاز کشور برای ماه های آتی نیز خریداری شده و در حال حمل به کشور می باشد.

در ادامه این نشست، وزیر جهاد کشاورزی بر نظارت مستمر بر کلیه فرآیندهای تامین و توزیع از مبداء ورود تا زمان رسیدن دست مصرف کننده نهایی تاکید کرد.

در پایان این نشست نیز معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی خطاب به مدیران و  مسئولان حوزه مدیریتش اشاره کرد :مسئولان نظارت بر بازار در سراسر کشور موظف هستند کل فرآیند تامین و توزیع نهاده هایی را که با استفاده ارز دولتی تامین شده اند،از مبدا تا مصرف کننده،نظارت و کنترل کنند تا محصولات غذایی با قیمت مناسب به دست مصرف کننده نهایی برسد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید