Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داد:

ایانا-کشاورزی: بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان مربوط به مدیریت‌های قبلی که در نوع خود بی‌سابقه است، پرداخت شد.

پرداخت بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان

معاون وزیر و رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در نشست با فعالان و تشکل‌های بخش کشاورزی ضمن تشریح برخی فعالیت‌های این سازمان در حدود دو ماه مدیریت جدید این سازمان از پرداخت بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان خبر داد.

حسین شیرزاد اظهار داشت: بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان مربوط به مدیریت‌های قبلی که در نوع خود بی‌سابقه است، پرداخت شد.

او افزود: عملیات خرید حمایتی شیر با هماهنگی وزارت متبوع و معاونت امور دام و مرکز اصلاح نژاد دام از تعداد ۷ استان کشور به ۱۷ استان برنامه ریزی و توسعه یافت.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تصریح کرد: پس از هماهنگی با وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کنندگان, قیمت خرید حمایتی شیر خام از پایه هر کیلو ۱۳۰۰۰ ریال در سالهای ۹۵و ۹۶ به ۱۴۴۰۰ ریال افزایش یافت.

شیرزاد در خصوص سیب زمینی بهاره نیز گفت: در منطقه جنوب کرمان، خوزستان، گلستان و اصفهان حدود ۲۶۰۰۰ تن سیب زمینی بهاره بصورت تضمینی خریداری و حدود ۷۳ درصد وجه کشاورزان پرداخت شده است.

او خاطر نشان کرد: فروش خرما و زعفران خرید حمایتی سال ۹۶ به ترتیب حدود ۴۷ و ۲۰ درصد محصول موجود در بورس به صورت نقدی و فقط با اخذ ضمانت نامه معتبر بانکی نیز توسط این سازمان انجام و برنامه زمان‌بندی زعفران نیز تهیه شد.

شیرزاد با اشاره به اینکه اتحادیه مرکزی تعاونی‌های تولید، کشاورزی و روستایی کشور باید در اندیشه تاسیس واحدهای خدمات تجاری و بازرگانی جدیدی با شکل حقوقی شرکت‌های سهامی خاص باشد، گفت: در شرایط پرتلاطم اقتصادی امروزی، وظیفه مدیریت واردات نهاده‌ها و صادرات محصولات کشاورزی به بازارهای هدف را به عهده گیرد.

او افزود: اشکال شرکت‌های سهامی در مقایسه با تعاونی‌ها، در ارتباط با فعالیت‌های خدماتی و تجارت داخلی و بین‌المللی، بازار محورتر و سرمایه‌پذیرتر بوده و قابلیت انعطاف‌پذیری بیشتر داشته و کامل‌ترند.

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در بخش دیگری از توضیحات خود مداخله هدفمند و حسابگرانه در بازارها  همراه با نظام پایش و بازار خوانی هوشمندانه (به میزان ۷تا ۱۰ درصد موجودی بازار و نه بیشتر) را از مهمترین استراتژی‌های بازرگانی سازمان در آینده عنوان کرد.

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به اختصاص سهم ۶۷.۳  درصدی  و دریافت تخفیف دو هزار میلیارد ریالی برای سازمان تعاون روستایی در موضوع واگذاری شرکت خدمات حمایتی،  دست بالا و اختیارات مجمعی سازمان در کنسرسیوم مزبور را از جالب توجه‌ترین دستاوردهای سازمان در حوزه بذر و کود اعلام داشته، ایجاد تعادل و قرابت راهبردی میان فعالیت‌های بخش بازرگانی و مناسبات مالی سازمان را کلید واژه دستیابی به چشم‌اندازهای مورد نظر سازمان عنوان کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید