Iranian Agriculture News Agency

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران:

اختصاص ۴۵ میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی و لایروبی بنادر ماهیگیری در سیستان و بلوچستان و هرمزگان

ایانا-کشاورزی: در سفر استانی رییس‌جمهوری به استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان اعتبارات خوبی برای لایروبی و نگهداری بنادر ماهیگیری مصوب شد به طوری که در استان سیستان و بلوچستان نزدیک به ۳۵ میلیارد تومان به بنادر بریس و رمین برای سال ۹۷ تخصیص یافت.

۷۰۰ هزار تن انواع آبزیان از دریا صید شد

سال گذشته بیش از ۷۰۰ هزار تن انواع آبزیان از دریا صید شد.

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران افزود: این میزان صید، هدف پایان برنامه ششم توسعه بوده و ما به سمت صید آبزیان تا ۷۵۰ هزار تن حرکت می‌کنیم.

شاپور کاکولکی اظهار داشت: از ۷۰۰ هزار تن صید آبزی در دریا حدود ۱۵۰ هزار تن آن مربوط به آب‌های اقیانوس هند است که جا دارد از تلاش صیادان خطه جنوب شرق ایران که دل را به اقیانوس می‌زنند و این تهفه را برای ایران عزیز می‌آورند تشکر کنم. جا دارد همه دستگاه‌ها از این عزیزان که فشار کمتری به ذخایر آبزیان دریا وارد می کنند حمایت های حوزه تخصصی خود را اعمال کنند.

او ادامه داد: هر سال شناورهای ایران که برای صید به آب های دور می‌رفتند پس از ۴۰ تا ۴۵ روز با ۳۵ تا ۴۰ تن محصول باز می‌گشتند، اما در سال ۹۶ صیادان بعد از ۲۵ تا ۳۵ روز صید با ظرفیت کامل بازگشتند.

معاون سازمان شیلات ایران تغییرات آب و هوایی را علت افزایش صید دانست و گفت: سال گذشته ماهی تون به آب‌های ایران نزدیک شده بودند و صید وضعیت خوبی داشت و هزینه کارگری هم کاهش یافت.

او درباره لایروبی و نگهداری بنادر ماهیگیری کشور نیز اذعان داشت: در سفر استانی رییس‌جمهوری به استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان اعتبارات خوبی برای لایروبی و نگهداری بنادر ماهیگیری مصوب شد به طوری که در استان سیستان و بلوچستان نزدیک به ۳۵ میلیارد تومان به بنادر بریس و رمین برای سال ۹۷ تخصیص یافت.

کاکولکی افزود: از محل سفر استانی رییس جمهوری به استان هرمزگان نیز حدود ۱۰ میلیارد تومان برای لایروبی بنادر این استان اختصاص داده شد.

او گفت: ما برای منطقه آزاد تجاری آبادان هم توانستیم اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان به منظور ساخت و بازسازی اسکله آبادان جذب کنیم که این رقم از سایر منابع و خارج از اعتبارات شیلات تامین شده است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران با بیان این که در کشور ۷۰ بندر و ۱۹۰ مرکز تخلیه آبزیان موجود است، اظهار داشت: بخشی از این بنادر دچار فرسودگی هستند و هر ۱۰ تا ۱۵ سال نیاز به نوسازی دارند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید