Iranian Agriculture News Agency

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور:

ایانا-کشاورزی: بر اساس آمار در حال حاضر ۱۴ هزار و ۷۰۰ هکتار در کشور توتستان وجود دارد که برای پرورش کرم ابریشم، ایجاد فضای سبز و در بعضی استان‌ها برای تولید میوه استفاده می‌شود.

هدف‌ امسال تولید ۴۰۰ هزار اصله نهال توت اصلاح‌شده

امسال تولید ۴۰۰ هزار اصله نهال توت اصلاح‌شده برای پرورش کرم ابریشم در کشور هدف‌گذاری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور با اعلام این مطلب افزود: امیدواریم تا پایان امسال این تعداد اصله نهال به‌طور رایگان در اختیار نوغانداران و متقاضیان قرار گیرد.

علی‌اصغر داداش‌زاده اظهار داشت: نهال‌های یک‌ساله ظرف سه سال با مراقبت‌های انجام‌شده به بهره‌برداری اقتصادی برای پرورش کرم ابریشم می‌رسد.

او تصریح کرد: سیاست ما توسعه کاشت درختان توت در کنار سایر مشاغل به‌عنوان یک شغل جانبی است.

داداش‌زاده بابیان این‌که در مرکز توسعه نوغانداری کشور، برنامه‌ریزی‌هایی به‌منظور تأمین نهال توت اصلاح‌شده و جایگزینی با درختان بومی در بعضی مناطق صورت گرفته است، گفت: برگ درختان توت به‌عنوان تنها غذای موردنیاز کرم ابریشم است و هدف ما این است که کاشت نهال توت در مناطق مختلف کشور را به سبب وجود مزیت‌های نسبی با تأکید بر کشت‌های نواری در حاشیه مزارع، شهرها، رودها و در جوار خانه‌ها توسعه دهیم.

او خاطرنشان کرد: بر اساس آمار در حال حاضر ۱۴ هزار و ۷۰۰ هکتار در کشور توتستان وجود دارد که برای پرورش کرم ابریشم، ایجاد فضای سبز و در بعضی استان‌ها برای تولید میوه استفاده می‌شود.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور اذعان داشت: در ابتدای سال ۹۶ برای اساس هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده با معاونت امور باغبانی و سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان ۳۳۰ هزار و ۵۲۰ اصله نهال توت اصلاح‌شده تولید و در ۱۹ استان کشور توزیع شد.

او ادامه داد: توسعه کشت درختان توت حتی اگر منجر به پرورش کرم ابریشم نشود، حداقل سهمی در ایجاد فضای سبز و جلوگیری از ریزگردها خواهد داشت./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید