Iranian Agriculture News Agency

دبیر انجمن برنج کشور در گفت‌وگو با ایانا:

در حالی که در شش ماهه ابتدایی امسال بیش از یک میلیون تن برنج به کشور وارد شده، در حال حاضر 300 هزار تن برنج وارداتی در بازار موجود است؛ پس نیازی به واردات نداریم.

ساز واردات برنج را کوک نکنید، 300 هزار تن ذخیره داریم

در حالی که در شش ماهه ابتدایی امسال بیش از یک میلیون تن برنج به کشور وارد شده، در حال حاضر 300 هزار تن برنج وارداتی در بازار موجود است؛ پس نیازی به واردات نداریم.

دبیر انجمن برنج کشور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: دوباره ساز واردات برنج کوک شده و عده‌ای با این دلیل که مردم توان خرید برنج تولید داخل را ندارند، قصد کردند ثبت سفارش برای واردات برنج را آغاز کنند.

جمیل علیزاده‌شایق افزود: باید به این افراد گفت که در شش ماهه ابتدایی امسال بیش از یک میلیون تن برنج وارد شده که 300 هزار تن اضافه‌تر از آنچه که برای ذخیره لازم است در کشور وجود دارد؛ بنابراین نمی‌توان گفت برنج وارداتی کمی در کشور داریم.

وی بیان کرد: متأسفانه واردکنندگان برنج که در شرایط فعلی متضرر شده‌اند، قصد دارند ثبت سفارش را دوباره از سر گیرند، این در حالی است که کشاورز تولیدکننده داخلی در وضعیت نامناسبی قرار دارد.

به کانال ایانا در تلگرام بپیوندید

دبیر انجمن برنج کشور ادامه داد: متأسفانه به‌دلیل نبود نظارت در حوزه برنج، همچنان شاهد اختلاط برنج‌ها در بازار کلان‌شهرهایی چون تهران هستیم و ساز واردات نیز مشکل دیگری است که این روزها به آن اضافه شده است.

علیزاده‌شایق تأکید کرد: در حالی که بهترین برنج باکیفیت ایرانی بدون خرده در استان‌های شمالی بیش از 11 هزار تومان قیمت ندارد، در بازارهای تهران برنج باکیفیت پایین‌تر کمتر از 14 هزار تومان نیست که این امر نبود نظارت‌ها را در این بخش نشان می‌دهد.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: از آنجا که ذخیره برای محصول برنج هیچ‌گاه بیشتر از 10 درصد نبوده است، در حال حاضر 300 هزار تن برنج اضافه داریم؛ بنابراین هرگز نباید ثبت سفارش این محصول از سر گرفته شود./

M-961011-01

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید