Iranian Agriculture News Agency

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان در گفت‌وگو با ایانا:

تاکنون فقط انواع ماهیان و میگوی پرورشی به بازارهای روسیه صادر می‌شد، اما از این پس قرار است آبزیان دریایی نیز مهمان سفره‌های این کشور شوند.

امکان حضور آبزیان دریایی ایران در آستاراخان کلید خورد/ تولید تور برای صیادان ایرانی از کشور دوست

تاکنون فقط انواع ماهیان و میگوی پرورشی به بازارهای روسیه صادر می‌شد، اما از این پس قرار است آبزیان دریایی نیز مهمان سفره‌های این کشور شوند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا درباره بازدید هیأت اعزامی شیلات هرمزگان از ظرفیت‌های شیلاتی آستاراخان و مسکو گفت: این بازدید توسط جمعی از تعاونی‌های صیادی استان هرمزگان به همراه فعالان این عرصه از ظرفیت‌های شیلاتی آستاراخان و مسکو انجام شده است که ره‌آوردهای خوبی به ارمغان داشته است.

مسعود بارانی افزود: آستاراخان دارای ظرفیت‌های خوبی در حوزه توربافی و بازار مناسبی برای آبزیان ایرانی است.

وی بیان کرد: بر اساس گفت‌وگوهای انجام‌شده، مقرر شد که تورهای مورد استفاده صیادان ایرانی که از کره و چین به کشور وارد می‌شود، پس از قیمت‌گیری و تعیین ضوابط مورد نیاز صیادان ایرانی سفارش‌دهی شده و این پس توسط این کشور تولید و به ایران وارد شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان ادامه داد: استفاده از بازارهای کشور روسیه و آستاراخان یکی دیگر از مواردی بود که در جلسات مشترک عنوان شد. تاکنون فقط انواع ماهی و میگوی پرورشی به کشور روسیه صادر می‌شد، اما پس از بازدید این هیأت مقرر شد که آبزیان دریایی نیز بتوانند در بازارهای این کشور حاضر شوند.

بارانی عنوان کرد: آستاراخان بازار مناسبی برای عرضه محصولات شیلاتی است که می‌تواند برای صیادان ایرانی ارزآوری مناسبی حاصل کند.

وی یادآور شد: یکی از شرکت‌هایی که آبزیان پرورشی را صادر می‌کرد، از این پس قرار است در زمینه صادرات آبزیان دریایی نیز وارد معامله شود.

بارانی در پایان تأکید کرد: سایر ادوات صید به‌جز تور، از دیگر مواردی بود که در این سفر مقرر شد توسط کارخانه‌های این کشور تولید و به ایران صادر شود./انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید