Iranian Agriculture News Agency

ایانا گزارش می‌دهد:

در پنج ماهه نخست سال جاری، 0.24 هزار تن کره از کشور صادر شده که تنها 0.06 درصد از کل ارزش صادرات بخش کشاورزی را تشکیل می‌دهد.

تراز منفی 70 میلیون دلاری تجارت کره در 5 ماهه نخست امسال + جدول

در پنج ماهه نخست سال جاری، 0.24 هزار تن کره از کشور صادر شده که تنها 0.06 درصد از کل ارزش صادرات بخش کشاورزی را تشکیل می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایانا، در سال‌های اخیر با تلاش‌های صورت گرفته توسط سرمایه‌گذاران و کارشناسان بخش دامپروری، وابستگی ایران به واردات انواع محصولات لبنی تقریباً به صفر رسید. البته این موضوع درباره کره کمی متفاوت است.

طبق آمارهای منتشر شده توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی، در پنج ماهه نخست سال جاری، بیش از هشت میلیون و 238 هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش چهار میلیارد و 752 میلیون دلار به کشور وارد شده که از این مقدار، 72 میلیون و 100 هزار دلار آن مربوط به محصول کره است.

در پنج ماهه نخست سال جاری، بیش از 15 هزار تن کره به کشور وارد شده که البته نسبت به همین مدت در سال گذشته 33.25 درصد از لحاظ وزنی و 22.51 درصد از نظر ارزشی کاهش داشته است. به هر ترتیب، 1.5 درصد از کل ارزی که برای واردات محصولات کشاورزی از کشور خارج شد، مربوط به این محصول می‌شود.

در مقابل، صادرات محصولات بخش کشاورزی در شش ماهه نخست سال نیز بیش از یک میلیارد و 726 میلیون دلار ارزآوری داشته که صادرات کره، سهمی 0.06 درصدی در این میان دارد. به عبارتی در همین مدت زمان، 240 تن کره به ارزش یک میلیون و 110 هزار دلار ارز به کشور آورده است./

V-960821-02

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید