Iranian Agriculture News Agency

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی خبر داد:

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: صادرات محصولات و فرآورده‌ای لبنی در دو ماه امسال در مقایسه با مورد مشابه سال گذشته ۹۲ درصد افزایش یافت.

افزایش 92 درصدی صادرات فراورده‌های لبنی در سال جاری

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: صادرات محصولات و فرآورده‌ای لبنی در دو ماه امسال در مقایسه با مورد مشابه سال گذشته۹۲درصد افزایش یافت.

به گزارش ایانا به نقل از خبرگزاری صداوسیما، حسن رکنی با اشاره به اینکه بر اساس آمار گمرک در دو ماه نخست سال گذشته۱۰۳هزار تن فرآورده‌های لبنی صادر شد، افزود: میزان صادرات محصولات لبنی در دو ماه نخست امسال به۱۹۸هزار تن رسیده است .

وی گفت: محصولات و فرآورده‌های لبنی علاوه بر کشورهای همسایه و آسیای میانه به کشورهای اروپایی و روسیه نیز صادر شده است .

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی میزان تولید شیر خام را در کشور۹میلیون و۶۰۰هزار تن اعلام کرد و افزود: حدود۱۰درصد از تولید شیرخام به صورت شیرخشک صادر شد در حالی که تا چند سال پیش از وارد کنندگان شیر خشک به کشور بودیم .

رکنی تصریح کرد: یک دهه گذشته از کشورهای وارد کننده محصولات لبنی بودیم و امروز به دنبال بازارهای صادراتی در جهان هستیم .

وی گفت: افزایش تولید و توسعه صادرات مهمترین اولویت برنامه معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی است .
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی همچنین میزان تولید گوشت قرمز را در کشور۸۲۰هزار تن اعلام کرد .

رکنی تشکیل صندوق‌های حمایت از دامداران و تخصیص تسهیلات حمایتی را از راهکارهای افزایش تولید دانست و گفت: سال گذشته به منظور حمایت از دامداران عشایر۲۰۰میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافت که در پی آن شاهد بهبود شرایط پرواربندی و افزایش وزن دام و در نهایت افزایش میزان تولید بودیم .

وی افزود: با اجرای برنامه حمایتی از ذبح دام در سن پایین جلوگیری شد و دام‌ها با وزن مناسب ذبح و به بازار عرضه شدند بنابراین امسال هم تخصیص حمایتی پیش بینی شده است تا شاهد افزایش تولید گوشت قرمز در کشور باشیم./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید