Iranian Agriculture News Agency

مسوولان منطقه ای کشاورزی در شانگهای در نظر دارد تا به منظور بهبود محیط زیست ، کیفیت محصولات کشاورزی و توسعه گردشگری، به جای سازه های غیرقانونی، زمین های کشاورزی را توسعه بخشند.

شانگهای به افزایش زمین های کشاورزی و بهبود محیط زیست می اندیشد

مسوولان منطقه ای کشاورزی در شانگهای در نظر دارد تا به منظور بهبود محیط زیست ، کیفیت محصولات کشاورزی و توسعه گردشگری، به جای سازه های غیرقانونی، زمین های کشاورزی را توسعه بخشند.

به گزارش ایانا از سایت شانگهای دیلی، یانگ شین، مدیر دولت شهرستان، گفت: " Luojing ، شهرستانی در منطقه شمال بوشان ( Baoshan )در شانگهای است و برای اینکه بازدید کنندگان از مناظر زمین های کشاورزی لذت ببرند و شاهد این باشند که چه مقدار از محصولات کشاورزی در این منطقه تولید می شود، دولت دست به این کار زده است ."

این منطقه در امتداد رودخانه یانگ تسه، قرار دارد و دارای ذخایر پایه ای و عمده کشاورزی برای شانگهای است. همچنین این منطقه به دلیل دارابودن خرچنگ hairy crabs و crayfish (نوعی خرچنگ)، معروف است.

در همین راستا ، قرار است طرح دولت، برای بهبود محیط زیست، تا پایان سپتامبر به تخریب 800 هزار متر مربع از ساختارهای غیر قانونی. اقدام کند.

یانگ گفت: " ده ها هزار متر مربع از زمین های کشاورزی با کیفیت بالا، باغ های میوه و استخر برای پرورش خرچنگ و خرچنگ جایگزین این زمین ها می شوند."

وانگ اییو، مدیر مرکز خدمات کشاورزی شهرستان گفت: "دولت درنظر دارد تا روشی جدید در زمینه طراحی و توسعه به منظور بالا بردن بازده خرچنگ و پرورش آن در مزارع برنج انجام دهد."

وی افزود: "در این روش مدفوع خرچنگ و crayfish می تواند کود ایده آل برای برنج باشد، در حالی که علف های هرز می تواند برای تغذیه خرچنگ و crayfish استفاده شود. همچنین کشاورزان از کود شیمیایی استفاده نمی کنند چراکه این کار باعث از بین رفتن خرچنگ ها می شود."

یانگ یادآور شد:" سال گذشته، منطقه ، 180 هزار خرچنگ ( hairy crabs ) تولید کرد و انتظار می رود امسال این میزان به به 200 هزار برسد. همچنین کیفیت برنج تا حد زیادی بهبود یافته، به طوری که برنج Luojing تبدیل به یکی از بهترین محصولات برنج شهر شده است."

یانگ افزود: "علاوه بر این، گردشگران می توانند از محصولات تازه رودخانه، غلات و میوه ها بهره ببرند و در خانه های کشاورزان اقامت کنند."

همچنین دولت جشنواره سالانه خرچنگ را در راستای جذب بازدید کننده بیشتر راه اندازی کرده است.

همچنین یک رقابت در ژوئن امسال برگزار شد که طی آن روستاییان 10 غذای محلی سنتی و محبوب از رستوران های شان را ارایه دادند و بهترین ها معرفی شدند.

ترجمه: فرحناز سپهری

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید