Iranian Agriculture News Agency

صادرات به کویت، سخت می‌شود؛

کویت برای جلوگیری از ورود هر نوع بیماری یا آلودگی که بیشتر به مواد پروتئینی مربوط می‌شود، اقدامات سختگیرانه‌ای اندیشیده و کشورهای مشکوک را از لیست فروشندگان خود حذف کرده است.

ممنوعیت واردات گوشت مرغ به کویت، از 21 کشور جهان ازجمله ایران

به‌نظر می‌رسد کویت برای جلوگیری از ورود هر نوع بیماری یا آلودگی که بیشتر به مواد پروتئینی مربوط می‌شود، اقدامات سختگیرانه‌ای اندیشیده و کشورهای مشکوک را از لیست فروشندگان خود حذف کرده است.

به گزارش ایانا به نقل از gdnonline.com ، کویت واردات انواع گوشت مرغ اعم از تازه، یخ‌زده، سرد و فرآوری‌شده از کشورهایی مانند توگو، هند، لهستان، اتریش، سوئیس، سوئد، ایران، کرواسی، الجزایر، کره‌جنوبی، مقدونیه، پرتقال، نپال، لیتوانی، ایالات تنسی و آلاباما در آمریکا، بوسنی و هرزگوین، کامرون، بلژیک و تایوان را ممنوع کرد. این در حالی است که محصولات حاصل از گوشت پرندگان که در پروسه تولید، بالای 70 درجه سانتی‌گراد گرما دیده باشند از این ممنوعیت معاف خواهند بود.

وزارت تجارت و صنعت کویت، همچنین واردات انواع گوشت گاو منجمد، سرد، تازه یا فرآوری‌شده از کشورهای کانادا و مجارستان را نیز ممنوع اعلام کرد.

مقامات این وزارتخانه همچنین گفته‌اند که به دلیل وجود آفت‌کش بیش از حد مجاز در میوه‌ها و سبزیجات، واردات این محصولات از لبنان، مصر، اردن و عمان، تحت نظارت‌ها و کنترل‌های بسیار سختگیرانه انجام می‌گیرد.

گمرک کویت، تنها در صورتی مجوز ورود محصولات میوه و سبزیجات را از این 4 کشور عربی صادر می‌کند که نتایج تست‌های آزمایشگاهی از این مواد، بالا بودن میزان آلودگی در آنها را تکذیب کند.

وزارت تجارت و صنعت کویت در اطلاعیه دیگری اعلام کرده که از واردات محصولات و مواد غذایی تولید شده در 21 شرکت برزیلی ممانعت به عمل خواهد آورد. این شرکت‌ها همان تولیدکنندگانی هستند که نام‌شان در فهرست متخلفان رسوایی فساد گوشت در برزیل ثبت شده بود.

در عین حال، واردات گوشت مرغ و تخم مرغ اعم از تازه، سرد یا فراوری شده از کشورهایی مانند تایلند، دانمارک، الجزایر و لبنان به طور موقت آزاد است.

به نظر می‌رسد ممنوعیت واردات گوشت مرغ از ایران به کویت، به دلیل شیوع آنفلوآنزای پرندگان در کشور باشد. این در حالی است که طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت دام، ایران از دوشنبه هفته گذشته در فهرست کشورهای پاک قرار گرفته و این بیماری را مهار کرده است./

V-960217-04

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید