Iranian Agriculture News Agency

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی به ایانا خبر داد:

به‌دلیل بارش برف در استان‌های شمالی و تعطیلی هفته گذشته، مرغ از شش‌هزار و 800 به هفت‌هزار و 600 تومان رسید و دوباره به هفت‌هزار و 350 تومان سقوط کرد، اما بازار آبزیان به‌دلیل افزایش عرضه، نسبتاً آرام بود.

جدیدترین قیمت مرغ و ماهی در بازار/ قیمت مرغ با بیشترین نوسان از آبزیان پیشی گرفت


به‌دلیل بارش برف در استان‌های شمالی و تعطیلی هفته گذشته، مرغ از شش‌هزار و 800 به هفت‌هزار و 600 تومان رسید و دوباره به هفت‌هزار و 350 تومان سقوط کرد، اما بازار آبزیان به‌دلیل افزایش عرضه، نسبتاً آرام بود.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا درباره نوسانات قیمت مرغ و ماهی در هفته منتهی به سوم و چهارم آذرماه گفت: بارش برف در استان‌های شمالی منجر به کندی حمل و نقل مرغ شده بود و قیمت این محصول پروتئینی از شش‌هزار و 700 تومان به هفت‌هزار و 300 تومان رسید.

مهدی یوسف‌خانی افزود: زیاد بودن تعطیلی هفته گذشته نیز مزید بر علت شد و به‌دلیل کاهش بارگیری‌ها و تعطیلی دفاتر فروش، قیمت مرغ را به آستانه هفت‌هزار و 600 تومان رساند.

وی خاطرنشان کرد: در هفته جاری مجدداً با کاهش قیمت مرغ روبه‌رو شدیم، به‌گونه‌ای که در حال حاضر قیمت خرده‌فروشی درب مغازه‌ها هفت‌هزار و 350 تومان است.

یوسف‌خانی درباره وضعیت آنفلوآنزا و تأثیر آن بر قیمت ادامه داد: با وجود آنکه در برخی شهرستان‌ها همچون ملارد این بیماری‌ها حادث شده است، اما قیمت مرغ کاهش نیافته و همچنان سازمان دامپزشکی کشور محصولات تولیدشده در واحدهای تولیدی و کشتارگاه‌ها را پس از بررسی برای عرضه ارسال می‌کند.

وی تصریح کرد: هیچ‌یک از مرغداران بدون داشتن مجوز حمل نمی‌توانند محصولی را ارسال کنند؛ بنابراین مردم از سلامت پروتئین تولیدشده در پایتخت و سایر استان‌ها مطمئن باشند.


افزایش 3000 تومانی ماهی شیر جنوب

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی درباره نوسانات قیمت ماهی در هفته جاری یادآور شد: از آنجا که شاهد عرضه بسیار خوبی بودیم، با تغییرات قیمتی زیادی در حوزه فوق روبه‌رو نشده‌ایم؛ به‌گونه‌ای که قیمت ماهی در هفته جاری همچون دو هفته گذشته بوده و تنها در ماهی شیر شاهد افزایش قیمت اندکی بودیم، به‌طوری که این آبزی با قیمت 25 تا 26 هزار تومان به فروش می‌رسد.

یوسف‌خانی تأکید کرد: در دو هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم ماهی شیر جنوب 23 هزار تومان بود.

وی اظهار داشت: قیمت ماهی سالمون نروژ 40 هزار تومان و سرخو و سنگسر طلایی 17 هزار تومان است و علاوه بر آن ماهی قزل‌آلا نیز با 500 تومان افزایش با قیمت 14 هزار تومان عرضه می‌شود.

یوسف‌خانی در پایان قیمت هر کیلوگرم ماهی قزل سالمون را با افزایش دوهزار تومانی حدود 17 هزار تومان برشمرد و گفت: با وجود تعطیلات، وقفه‌ای در عرضه آبزیان به‌وجود نیامد و قیمت‌ها نوسان زیادی نداشت./

M-950915-04

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید