Iranian Agriculture News Agency

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دولت وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال همزمان با هفته دولت، دوهزار و 436 پروژه در زمینه‌های مختلف کشاورزی به بهره‌برداری می‌رسد.

بهره‌برداری از 2436 پروژه کشاورزی در هفته دولت

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دولت وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال همزمان با هفته دولت، دوهزار و 436 پروژه در زمینه‌های مختلف کشاورزی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، شاهرخ رمضان‌نژاد با بیان اینکه پروژه‌های بخش کشاورزی با اعتباری حدود یک‌هزار و 537 میلیارد تومان به اجرا درآمده است، افزود: این پروژه‌ها در زیربخش‌های آب و خاک و زیربنایی، دام و طیور و آبزیان، صنایع تکمیلی و تبدیلی کشاورزی، منابع طبیعی، حوزه‌های باغبانی و زراعی، تعاونی‌های روستایی و عشایری با حضور مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان استانی و شهرستانی طی هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: با افتتاح این پروژه‌ها، 52 هزار و 691 فرصت شغلی مستقیم ایجاد می‌شود و 83 هزار و 432 خانوار از مزایای این پروژه‌ها بهره‌مند خواهند شد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی بیشترین تعداد پروژه‌های افتتاحی هفته دولت را در حوزه‌های آب و خاک با یک‌هزار و 506 پروژه، تولیدات دامی با 342 پروژه و باغبانی و زراعی با 176 پروژه و صنایع کشاورزی با تعداد 146 پروژه اعلام کرد.

رمضان‌نژاد ادامه داد: بیشترین پروژه‌های بخش کشاورزی در هفته دولت در استان‌های سیستان و بلوچستان با 210 پروژه، خراسان جنوبی با 197 پروژه، آذربایجان غربی با 158 پروژه، خراسان رضوی با 154 پروژه، کردستان با 129 پروژه و استان مازندران با 117 پروژه، به بهره‌بردای می‌رسد.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به اهمیت منابع آب و خاک در پایداری تولیدات کشاورزی، بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها برای اجرای پروژه‌های بهره‌برداری بهینه از این منایع پایه با توسعه سامانه‌های نوین آبیاری، شبکه‌های آبیاری و زهکشی و تجهیز و نوسازی اراضی و... انجام گرفته است و در هفته دولت بیش از یک‌هزار و 500 پروژه آب و خاک در کشور افتتاح و بهره‌برداری می‌شود./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید