Iranian Agriculture News Agency

هرچند هنوز لیموترش خارجی و برخی میوه‌های نوبرانه نظیر زغال‌اخته و انگور وارد کشور می‌شوند، اما عرضه میوه‌های قاچاق کاهش یافته است.

فروغ کم‌سوی میوه‌های قاچاق در بازار


هرچند هنوز لیموترش خارجی و برخی میوه‌های نوبرانه نظیر زغال‌اخته و انگور وارد کشور می‌شوند، اما عرضه میوه‌های قاچاق کاهش یافته است.

مدیرعامل تعاونی میوه و سبزی استان تهران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: هرچند حجم محدودی انگور شیلی، گلابی چینی و سیب فرانسه در بازار وجود دارد، اما عرضه میوه‌های قاچاق نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

حسین مهاجران افزود: با قاطعیت می‌توان گفت که جز لیموترش که از ترکیه و پاکستان وارد کشور می‌شود، سایر میوه‌های هسته‌دار در سطح بازار دیده نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: عرضه متناوب و وفور میوه‌های داخلی هسته‌دار نظیر شلیل، هلو، هلوانجیری، شابلون باعث شده خبری از عرضه میوه‌های قاچاق نباشد.

مهاجران ادامه داد: قیمت تمام‌شده میوه در کشور ترکیه بسیار پایین است، اما این محصول با چند برابر قیمت اصلی وارد بازار کشورمان می‌شود.


زغال‌اخته میوه لوکس وارداتی

مدیرعامل تعاونی میوه و سبزی استان تهران تصریح کرد: واردات زغال‌اخته از ترکیه در حالی صورت گرفته که این میوه جزو میوه‌های لوکس بوده و اساساً نیازی به واردات آن نیست.

وی یادآور شد: خارج شدن ارز از کشور به خاطر نیاز غیرضروری و ذائقه جدید در راستای منافع کشور نیست./

F-950530-04

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید