Iranian Agriculture News Agency

با اخذ نمایندگی شرکت "سینجنتا" از سوی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی؛

با اخذ نمایندگی شرکت "سینجنتا" توسط خدمات حمایتی کشاورزی، ورود نهادهایی چون کود، بذر و سموم شیمیایی با کیفیت و تحت برندهای خاص کلید خورد.

اخذ نمایندگی برای ورود بهترین نهاده‌های اروپایی کلید خورد/ رشد 40 درصدی مصرف کودهای شیمیایی طی چهار ماهه گذشته


با اخذ نمایندگی شرکت "سینجنتا" توسط خدمات حمایتی کشاورزی، ورود نهادهایی چون کود، بذر و سموم شیمیایی با کیفیت و تحت برندهای خاص کلید خورد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: در راستای توزیع نهاده‌هایی چون بذر، کود و سم کیفیت‌دار با شرکت‌های بزرگ تولیدکننده وارد قرارداد شدیم.

یزدان سیف افزود: به‌تازگی نمایندگی انحصاری فروش سم علف‌کش تاپیک از شرکت "سینجنتا" اخذ شده و قرار است از سایر کشورهای اروپایی و مطرح دنیا واردات محصولات باکیفیت و تحت برند داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اخذ نمایندگی این دست برندهای موفق باعث می‌شود، محصولات باکیفیت به کشور وارد شود.

سیف درباره میزان مصرف کودهای شیمیایی ظرف چهارماهه سال جاری ادامه داد: طی چهار ماهه نخست سال جاری 600 هزار تن کود شیمایی به فروش رفته است، در حالی که نسبت به مدت مشابه گذشته 454 هزار تن بوده رشد 40 درصدی داشته است.

وی تصریح کرد: تعداد انواع کودهای شیمیایی نیز از پنج به 13 نوع رسید و بیشترین مصرف مربوط به استان‌های خوزستان، مازندران و فارس است.


مصرف یک میلیون و 631 هزار تن کود شیمیایی

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی یادآور شد: در 10 ماهه سال زراعی 95 - 1394 یک میلیون و 631 هزار تن کود شیمیایی به مصرف رسید، در حالی که در مدت مشابه گذشته میزان مصرف یک میلیون و 400 هزار تن بود که رشد 14 درصدی در این مدت مشهود است.

سیف درباره میزان بذور مصرفی نیز تأکید کرد: تاکنون 350 تن بذر دانه‌های روغنی تدارک شده که در مقایسه با سال گذشته از رشد 75 درصدی برخوردار است.

وی در پایان اظهار داشت: برای مهرماه سال جاری نیز 380 هزار تن بذر گندم و جود خریداری شده که رشد 15 درصدی نسبت به مدت مشابه گذشته دارد./

M-950526-02

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید